Jak rozwija się ekosystem aplikacji na Windows Phone?

Kilka dni temu Apple ogłosił, że już niedługo z App Store zostanie pobrana 50-miliardowa aplikacja. Na szczęśliwca, który tego dokona, czeka 10 tysięcy dolarów do wydania w sklepie Apple. A jak wygląda sytuacja z aplikacjami na WP? Microsoft także pochwalił się obiecującymi danymi.

Z najnowszych danych z Redmond wynika, że liczba pobrań na urządzenia z Windows Phone podwoiła się. Microsoft sprytnie unika podawania konkretów, ponieważ to wciąż pestka w porównaniu z wynikami uzyskiwanymi przez konkurencję.

Powody do zadowolenia mogą mieć producenci gier i aplikacji użytkowych. Liczba płatnych pobrań wzrosła o 140 proc., dzięki czemu platforma wydaje się coraz ciekawsza dla deweloperów. Pozostaje pytanie, czy dotyczy to największych graczy na rynku (EA, Gameloft, Rovio) czy mniej znanych twórców.

Co szczególnie ważne, coraz więcej najpopularniejszych aplikacji a App Store jest już dostępnych dla platformy Microsoftu.

Reklama

Twórcy Windows Phone poinformowali o dodaniu kolejnych krajów do listy rynków, na których można zarabiać na sprzedaży aplikacji. Od kilku dni obywatele Afganistanu, Iraku, Serbii, Czarnogóry oraz Ukrainy mogą zgłaszać swoje gry i programy do sprzedaży. W szczególności rynek ukraiński wydaje się interesujący pod tym względem. Obecnie deweloperzy ze 122 krajów mogą oferować swoje produkty mieszkańcom 191 krajów.

Windows Phone już teraz jest lepszy od Google Play w jednym aspekcie - liczba operatorów, za pośrednictwem których można dokonać zakupów, wzrosła do 25 (platformę Google wspiera 19 takich podmiotów). Współpraca z operatorami daje znacznie lepsze efekty niż zakupy przy użyciu karty kredytowej. Być może i my doczekamy tego, że kupimy aplikację, wysyłając SMS do któregoś z polskich operatorów.

Zbyszek Kowal

Komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | aplikacja | iOS | App Store | Smartfon | Google Play
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy