Komórki wybuchną trójwymiarem

Firma NVIDIA oznajmiła, że mobilna karta graficzna GoForce 5500 będzie obsługiwała wideo i obrazy wysokiej rozdzielczości, współpracowała z aparatami 10 megapikseli i oferowała trójwymiarową grafikę na poziomie PlayStation.

Firma NVIDIA oznajmiła, że mobilna karta graficzna GoForce 5500 będzie obsługiwała wideo i obrazy wysokiej rozdzielczości, współpracowała z aparatami 10 megapikseli i  oferowała trójwymiarową grafikę na poziomie PlayStation.

Nowy sprzęt skierowany jest głównie dla graczy i posiada funkcje niegdyś niedostępne na rynku komputerów naręcznych. Bije pod tym względem nawet procesory Imageon firmy ATI.

Gracze mogą doświadczyć gry w Quake'a 3, takiej jak na oryginalnej PlayStation, a nawet wyświetlać go w wysokiej rozdzielczości (1024x768) na telefonie komórkowym! Biorąc pod uwagę, że większość obecnych komórek standardowo daje obraz 320x240, wszystko wskazuje na to, że trend przeniesie się na jakość lepszą niż w PSP.

GoForce 5500 skupia się głównie na kodowaniu/dekodowaniu i akceleracji 3D. NVIDIA twierdzi, że układ ten jako pierwszy zapewni możliwość odtwarzania H.264, WMV9 i MPEG4 (DivX/Xvid) w czasie rzeczywistym w rozdzielczościach naturalnych DVD. Wydajność w grach ma być 3-krotnie większa niż dotąd.

Reklama

Nie można też zapomnieć o obsłudze fotografii z 10-megapikselowego aparatu.

Telefony z tym chipem mają być dostępne na wakacje 2006 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | komórki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy