Reklama

Korzystasz z Map Google lub Yanosika w Niemczech? Od dziś dostaniesz mandat

Z dniem dzisiejszym nasi zachodni sąsiedzi zaostrzają przepisy drogowe. Zmiany dotyczą m.in. dodatkowego oprogramowania mogącego ostrzegać kierowców przed kontrolami prędkości - mowa o takich platformach jak Yanosik, a nawet o jednej z funkcji w Mapach Google.

Od dziś w Niemczech wchodzą regulacje w prawie drogowym, a także nowy taryfikator mandatów. Oprócz wyższych kar za standardowe przewinienia, mandat będzie można otrzymać również, za korzystanie z dodatkowych aplikacji informujących o kontrolach drogowych. Niezależnie czy w tym celu korzystamy z zewnętrznych urządzeń, czy naszego telefonu.  

Kierowca przyłapany na korzystaniu z tego typu udogodnień zapłaci mandat w wysokości 75 euro i otrzyma jeden punkt karny. To bez wątpienia złe wiadomości dla kierowców często korzystających z takich aplikacji jak Yanosik, czy nawet Map Google.

Reklama

Na razie nie wiadomo jak się to ma do korzystania z samej nawigacji zawartej w tej ostatniej. Można się jedynie domyślać, że Google wprowadzi niebawem stosowną poprawkę umożliwiającą wyłączenie "nielegalnych" niektórych funkcji. 

Więcej informacji o zmianach w przepisach drogowych w Niemczech w serwisie Motoryzacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama