LG opuszcza rynek smartfonów - historyczna decyzja firmy

Koreański gigant LG zamyka swój oddział LG Mobile - podała w poniedziałek firma. LG planuje skupić się na innych obszarach.

LG Mobile zostanie zlikwidowany do 31 lipca 2021 roku. Asortyment telefonów LG nadal będzie dostępny w sprzedaży. Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla posiadaczy obecnych na rynku telefonów przez okres, który będzie się różnić w zależności od regionu. Firma LG będzie współpracować z dostawcami i partnerami biznesowymi podczas zamykania działalności związanej z telefonami - czytamy w informacji prasowej wysłanej z centrali w Seulu.

Koreański gigant planuje skupić się na takich obszarach jak: komponenty pojazdów elektrycznych, urządzenia IoT, smart home, robotyka, sztuczna inteligencja i oczywiście elektronika konsumencka (telewizory) oraz AGD. Firma ma dodatkowo - jak napisano w oświadczeniu - "Wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie mobilności i rozwijać technologie związane z 6G".

Reklama

LG było gigantem telefonów

Sprzedaż smartfonów LG wynosiła 1 do 3 proc. globalnego rynku, zależnie od statystyk zebranych przez firmy analityczne. Firma - za sprawą niedrogich modeli - zajmowała trzecie miejsce w USA, ale na większości rynków LG plasowało się poza pierwszą piątką.

LG w połowie lat 2000 było jednym z kluczowych graczy na rynku mobile. W 2006 roku, po debiucie telefonu komórkowego LG Chocolate, najpopularniejszego urządzenia w historii LG (ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy), koreański gigant regularnie plasował się w pierwszej trójce światowych producentów. W dobie smartfonów firma miała kilka ciekawych debiutów, jak rodzina G, czy zeszłoroczny LG Velvet. Ten ostatni model był udanym powrotem do czasów wspomnianego LG Chocolate, LG Shine i LG Secret (nasz test sprzed 13 lat)

Debiut iPhone'a w 2007 roku był ciosem dla LG, podobnie jak dla wielu gigantów, począwszy od Nokii, ale największym konkurentem dla LG na rynku Androida okazały się coraz popularniejsze chińskie marki: Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo, Realme czy OnePlus, a także smartfony marki Motorola, obecnie powstające w ramach grupy Lenovo.

Czy mieliście kiedykolwiek smartfon lub telefon komórkowy LG? Może nadal korzystacie z takiego urządzenia? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy