Reklama

Microsoft pomoże w pozyskiwaniu osocza od wyleczonych pacjentów

Jak wykazały niedawne badania, podawanie zarażonym na COVID-19 osocza zawierającego przeciwciała wyzdrowiałych osób, może przynieść zadowalające efekty. W wykryciu dawców może pomóc Plasma Bot od firmy Microsoft.

Osocze krwi ozdrowieńców może pomóc w walce z koronawirusem. Zawiera ono bowiem przeciwciała, których organizmy wielu chorych nie są w stanie wytworzyć. Niestety nie każda wyzdrowiała osoba kwalifikuje się do jego oddania, a istotnymi czynnikami są m.in.  niektóre przebyte w przeszłości choroby.

W selekcji potencjalnych dawców ma pomóc technologia zaprojektowana przez Microsoft. Oparty na sztucznej inteligencji Plasma Bot zadaje zainteresowanym serię pytań. Jeśli AI stwierdzi, że dana osoba nadaje się na potencjalnego dawce, natychmiast przekieruję badanego do najbliższego centrum pobierania osocza.

Reklama

Technologiczny gigant potwierdził już współpracę z CoVIg-19 Plasma Alliance - inicjatywą mająca na celu przyspieszenie rozwoju terapii za pomocą osocza. Plasma Bot jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej CoVIg-19. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama