Reklama

Model okrętu podwodnego w spowolnionej eksplozji

Pewien youtuber postanowił sprawdzić jak wygląda eksplozja modelu okrętu podwodnego umieszczonego w wodzie. W tym celu wykorzystał on kamerę umożliwiającą nagrywanie z prędkością 28500 klatek na sekundę.

The Slow Mo Guys to popularny kanał na platformie YouTube. Jego twórcy słyną z publikacji interesujących filmów nagranych w ogromnym spowolnieniu. W tym celu wykorzystują oni m.in. takie kamery jak Phantom v2512, która potrafi nagrać 28500 klatek na sekundę.

Jeden z ostatnich filmów przedstawia miniaturowy okręt podwodny umieszczony w wypełnionym wodą akwarium. Pieczołowicie oddany model zostaje wysadzony za pomocą niewielkich ładunków głębinowych. Wideo wygląda tak realistycznie, że przez moment można odnieść wrażenie oglądania kolejnego historycznego filmu wojennego.

Reklama

Na spowolnionym materiale możemy zobaczyć powstanie siły uderzeniowej i jej przechodzenie wzdłuż całego modelu. W kolejnej scenie, gdy ładunek detonowany jest wewnątrz okrętu, wyraźnie widać odrywane poszczególne części poszycia. Wszystko to nagrane za pomocą kamery GoPro Hero9 Black, umieszczonej pod powierzchnią wody.

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do materiału poniżej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eksperyment | youtube | zwolnione tempo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy