Nowe MacBooki z klawiaturą odporną na uszkodzenia

Apple zaprezentowało nowe MacBooki Pro, które charakteryzują się przeprojektowaną klawiaturą. Okazuje się, iż jest ona bardziej odporna na uszkodzenia oraz posiada ciekawy system usuwania zanieczyszczeń.

Klawiatury znajdujące się w poprzedniej generacji MacBooków Pro miały problem: bardzo szybko się psuły, a użytkownicy narzekali na ich działanie. Sprawa zaszła tak daleko iż Apple zdecydowało się na uruchomienie programu wymiany oraz zwrot pieniędzy osobom, które musiały naprawiać pojedyncze klawisze w notebookach lub po prostu wymieniały całą klawiaturę.

Najnowsze MacBooki Pro posiadają specjalny mechanizm, który ma lepiej pozbywać się kurzu oraz okruszków bezpośrednio spod klawiszy. Amerykańska firma zastosowała w swoich komputerach cienką, silikonową warstwę ochronną zabezpieczającą cały mechanizm "motylkowy".

Reklama

Apple twierdzi, iż nowa technologia przełoży się na większy komfort pracy oraz zmniejszy hałas wytwarzany przez klawisze podczas pisania.

Oby nowe komputery nie trafiały do serwisu tak często, jak ich poprzednie generacje - w USA rozczarowani klienci poprzednich modeli komputerów złożyli pozew zbiorowy. Cel? Odszkodowania za klawiatury - które ich zdaniem - zbyt łatwo się niszczą. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | macBook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy