macBook

Piątek, 15 września 2023 (14:13) Aktualizacja Piątek, 15 września 2023 (14:22)
MacBook to linia komputerów przenośnych produkowana przez amerykańską firmę Apple. To eleganckie i wydajne laptopy pracujące pod systemem operacyjnym macOS. MacBooki oferują różne modele, w tym MacBook Air i MacBook Pro, z różnymi rozmiarami ekranów i specyfikacjami. Są cenione za jakość wykonania, długą żywotność baterii oraz wsparcie dla wielu aplikacji i narzędzi.
macBook - najważniejsze informacje
MacBooki są popularnym wyborem wśród profesjonalistów, studentów i entuzjastów technologii. /Apple /materiały prasowe

macBook - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    laptop

  • System operacyjny:

MacBooki to laptopy przeznaczone do profesjonalnego użytku. Odpowiadają rozmaitym wymaganiom i potrzebom użytkowników.

Apple udowadnia tym samym, że MacBook jako przenośny komputer osobisty może z powodzeniem zastąpić stacjonarną jednostkę. Niezależnie od modelu czy wersji MacBook to z założenia komputer stworzony z najwyższej jakości komponentów i wyposażony w wysoko wydajne podzespoły. 

Każdy MacBook wyposażony jest w ekran Retina, który gwarantuje wyjątkowo precyzyjne oddanie kolorów – ten parametr szczególnie doceniają graficy pracujący na sprzęcie Apple. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na podręczny MacBook Air lub MacBook Pro, które w pełni przeszły na układy Apple Silicon. 

Jeśli chodzi o względy techniczne, w każdym MacBooku sprzedawanym w 2023 roku znajduje się procesor M2, który bazuje na autorskiej technologii Apple oraz architekturze ARM (popularnej w sprzęcie mobilnym). 

Każdy MacBook powstaje z największą starannością również pod kątem designu i wygody użytkowania.

MacBook – ciekawostki o laptopie Apple

Pierwszym MacBookiem na rynku był MacBook Pro – Apple zaprezentowało go w 2006 roku. Jego poprzednikiem był PowerBook G4, z którego rozwiązań wiele zaczerpnięto przy projektowaniu MacBooka. Jednak najistotniejszą zmianą było przejście na procesor Intela.

Z kolei pierwszym MacBookiem pozbawionym napędu CD/DVD był MacBook Air. Zaprezentowano go w momencie, gdy u konkurencji napędy wewnętrzne były wciąż standardem. Dlatego decyzję firmy uznano za nietypową, a wręcz kontrowersyjną. W związku z tym Apple zaproponował użytkownikom zewnętrzny napęd SuperDrive, który można było podłączyć do MacBooka przez USB.

Więcej na temat macBook

macBook - Wiadomości