Nowe urządzenia Apple będą samoczyszczące?

Choć przetarcie smartfona z zewnątrz nie wydaje się dużym problem, tak już dbanie o czystość wewnątrz urządzenia może nie być takim prostym zadaniem. Wszystko jednak wskazuje, że Apple znalazło rozwiązanie.

Kurz oraz pył po dostaniu się do środka sprzętu elektrycznego zazwyczaj ma mocno negatywny wpływ na jego działanie. Apple pracuje jednak nad pomysłem, by w przyszłości ten mógł się samodzielnie wyczyścić.

Informacje te pochodzą bezpośrednio z AppleInsider. Według nich Apple rozważa specjalny system, który w celu wewnętrznego czyszczenia urządzeń, korzystałby z pomocy światła ultrafioletowego. Promienie światła UV mogą zainicjować proces fotoutleniania, który powoduje rozkład zanieczyszczeń. Mechanizm miałby być umieszczony wewnątrz obudowy, a jego zautomatyzowane uruchamianie cyklicznie.

Reklama

Przyznać trzeba, że pomysł wydaje się szalenie ciekawy, zwłaszcza w dobie szalejącej epidemii. Biorąc jednak pod uwagę na jak wczesnym etapie jest rozwiązane, trudno wnioskować czy i kiedy w ogóle pojawi się w urządzeniach giganta. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy