Reklama

Pracownicy Apple mają dość dyskryminacji w firmie

Pracownicy jednego z największych producentów sprzętu elektronicznego organizują się, by wspólnie dać opór dyskryminacji, z którą spotykają się w firmie. Inicjatywa #AppleToo ma już własną stronę internetową oraz konto na Twitterze i zachęca innych zatrudnionych do podzielenia się swoją historią.

Osoby zatrudnione w Apple mają już dość przejawów dyskryminacji w miejscu pracy. Właśnie dlatego rozpoczęli inicjatywę #AppleToo, która nazwą nawiązuje do popularnej akcji #MeToo, mającej zwrócić uwagę na problem molestowania seksualnego.

Ruch #AppleToo używa popularnego sloganu firmy “Think Different" i oznajmia, że pracownicy Apple to Apple. Z ich strony dowiadujemy się, że są grupą pracowników, którzy zorganizowali się, by wzajemnie się bronić i proszą kolegów z pracy o podzielenie się swoimi historiami, jeśli chcą zobaczyć w firmie prawdziwą zmianę. 

Reklama

“Koniec. Wyczerpaliśmy już wszystkie drogi wewnętrzne. Rozmawialiśmy z kierownictwem. Nic się nie zmieniło. Musimy pracować wszyscy razem jako koledzy z pracy - pracownicy biurowi, członkowie AppleCare i sprzedawcy detaliczni, zatrudnieni na część etatu i na pełen - by móc żądać zmiany systemu w naszym miejscu pracy"- czytamy na stronie internetowej #AppleToo.

Apple zamknęło już dwie ankiety dotyczące zarobków, które stworzyli pracownicy, by zorientować się w płacach osób na podobnych stanowiskach. Teraz powstała trzecia, a jej autorką jest Cher Scarlett, która we wpisie na Twitterze oznajmiła, że nie da się zastraszyć, bo zbieranie takich informacji jest jej prawem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy