Samsung wyprzedza Apple

Jak donosi StatCounter, w ostatnim rankingu Samsung wyprzedził Apple pod względem ruchu w internecie z urządzeń mobilnych. Do tej pory firma z Cupertino była niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. W czerwcu jednak użytkownicy telefonów z Korei korzystali z internetu intensywniej, niż tych z Kalifornii. Różnica nie jest spora, gdyż Apple osiągnęło wynik 25, 09 proc. natomiast Samsung o 0,32 proc. wyższy. Jest to jednak fakt godny uwagi.


Apple od początku 2013 wiodło prym w tym sektorze rynku, nie schodząc poniżej 24 proc. Samsung wspinał się po kolejnych szczeblach, witając styczeń z 21 proc. Nie bez znaczenia dla Samsunga, było wydanie na świat kolejnej wersji swojego flagowca. Mowa tu o GS4, który jest już kolejnym sukcesem sprzedażowym koreańskiego giganta. 

Wspomnieć należy natomiast fakt, że Apple ma w ofercie tylko 4 modele urządzeń mobilnych obsługujących internet. iPad i iPad mini, a także iPhone i iPod Touch to dość mała przeciwwaga dla rzeszy urządzeń od koreańskiego konkurenta. Praktycznie każdy telefon wydany przez Samsunga ma dostęp do przeglądarki www. W grę wchodzą aparaty zarówno stare jak i nowe. Bajecznie tanie Ace, a także horrendalnie drogie jak GS4. Ten czynnik niewątpliwie trochę zniekształca ostateczny wynik.

Taka sytuacja według mnie, długo się nie utrzyma. Samsung wyciągnął już na światło dzienne swoją podstawową broń, czyli wspomnianego 4GS, a boom już na niego powoli mija. Apple odpowie w najbliższych miesiącach nową wersją iPhone. Szykuje się też aktualizacja iPada mini. Główne starcie mamy więc dopiero przed sobą.

Samsung jest na prowadzeniu, ale prawdziwą sztuką jest je utrzymać. Pytanie czy mu się uda, gdy na scenę wkroczy kolejny telefon Apple. Czas pokaże. Z drugiej strony Samsung zbyt długo dążył do bycia numerem jeden by tak po prostu odpuścić.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama