Reklama

UKE: Do 2015 roku internet dla każdego

Urząd Komunikacji Elektronicznej ma już gotową nową strategię - informuje "Rzeczpospolita". Najważniejszym celem urzędu jest zapewnienie powszechnego dostępu do internetu każdemu Polakowi.

Polska mapa internetu wciąż zawiera sporo tzw. białych plam, gdzie dostęp do szerokopasmowego internetu jest mocno ograniczony. Dlatego urząd Komunikacji Elektronicznej przygotowuje nową strategię, która w ciągu najbliższych pięciu lat ma rozwiązać ten problem.

- Plan podporządkowuje wszystko jednemu celowi: w 2015 r. internet dla każdego, kto będzie chciał go mieć - zdradza "Rzeczpospolitej" Anna Streżyńska, prezes UKE. W celu realizacji nowego projektu UKE zdecydował się na współpracę z telekomunikacyjnymi operatorami , co ma zaowocować wspólnymi inwestycjami w rozwój sieci światłowodowych.

Reklama

Jak zauważa gazeta, współpraca UKE z operatorami będzie wiązała się z pewnymi zmianami na rynku telekomunikacji stacjonarnej i mobilnej. Operatorzy komórkowi domagają się zmian w rezerwacji na posiadane częstotliwości, co pomoże ich ekstatyczne wykorzystanie i zaangażowanie w sieć 4G. UKE kilka tygodni temu wystąpił z propozycją dla operatorów komórkowych - wolniejsza obniżka stawek MTR w zamian za inwestycje w sieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama