X Venture - pancerny smartfon od LG

LG zaprezentowało smartfon, który ma być konkurencją dla modelu S8 Active.

Dotychczas to Samsung wiódł prym jeśli chodzi o popularne, wytrzymałe smartfony. Seria Solid i Active wciąż cieszy się zaufaniem klientów. LG natomiast odpuściło tę niszę, skupiając się na innych. Teraz ma się to jednak zmienić - LG zaprezentowało model X Venture, który do złudzenia przypomina Samsunga Galaxy S6 Active. 

Telefon został zamknięty we wzmacnianej obudowie, która posiada certyfikat IP68, a także przeszła 14 różnych testów MIL-STD 810G. Korpus jest więc pancerny, odporny na wodę, kurz, upadki i wysokie temperatury. Na krawędzi bocznej znalazł się przycisk QuickButton , który aktywuje dedykowaną aplikację z przydatnymi narzędziami takimi jak latarka, kompas, czy barometr.

Smartfon posiada 5,2 calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD, który przykrywa szkło o podwyższonej wytrzymałości. Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapragon 435 i 2 GB pamięci RAM. Urządzenie jest wyposażone w dwa aparaty: 16-megapikselowy z tyłu i 5-megapikselowy z przodu. Na uwagę zasługuje bateria, która masz aż 4100 mAh pojemności. 

LG X Venture na razie jest dostępny na wyłączność w amerykańskiej sieci AT&T, jednak bardzo możliwe, że wkrótce trafi również do Europy. 

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama