YouTube zmienia domyślną jakość materiałów wideo na 480p

Od dzisiaj na popularnym serwisie YouTube filmy będą domyślnie odtwarzane w standardowej rozdzielczości na całym świecie, a nie tylko w Europie.

YouTube po zmianach w Europie z zeszłego tygodnia - wdraża modyfikacje globalnie.  Od teraz, wszystkie filmy dostępne w serwisie YouTube są automatyczne odtwarzane w standardowej, niższej rozdzielczości (480p, czyli Standard Definition). 

Oczywiście użytkownik w każdej chwili może zmienić jakoś na wyższą, jednak wymaga to jego celowej ingerencji. Ograniczenia mają obowiązywać przez cały najbliższy miesiąc, z uwzględnieniem przedłużenia okresu w razie konieczności.

Reklama

"Będziemy ściśle współpracować z rządem oraz operatorami sieci na całym świecie, by przyczynić się do zminimalizowania obciążenia internetu w tej niespotykanej sytuacji", powiedział właściciel serwisu YouTube, agencji prasowej Bloomberg.

Z analizy dokonanej przez GetHero wynika, że o ponad 30 proc. wzrosła liczba wyświetleń filmów oraz o niemal 17 proc. wydłużył się łączny czas ich oglądania wśród polskich użytkowników YouTube'a. Zestawiając ze sobą analizowane okresy możemy również zaobserwować, że w przedziale od 16 do 22 marca zostało opublikowanych ok. 32 proc. filmów więcej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | koronawirus | VOD | wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy