Znikające wiadomości WhatsAppa, również na iOS

Jakiś czas temu, użytkownicy smartfonów z Androidem, otrzymali dostęp do nowej funkcji w postaci znikających wiadomości. Wszystko wskazuje, że już niebawem rozwiązanie pojawi się również na urządzeniach z systemem iOS.

O fakcie poinformował serwis WABetaInfo, który odkrył nowość w najnowszej wersji beta aplikacji na systemach Apple. Znikające wiadomości to nic innego jak możliwość ustawienia automatycznie kasowanych wpisów. Dzięki temu wszystko co napiszemy w komunikatorze, zniknie po 7 dniach. Podobne rozwiązanie oferuje obecnie chociażby darmowy komunikator Telegram. Pozwala to na bezpieczniejsze przesyłanie różnych poufnych informacji z zachowaniem świadomości, że poszczególne wiadomości nie do osób trzecich - nawet w przypadku włamania na konto.

Oczywiście istnieją także pewne ograniczenia. Aby opcja zadziałała poprawnie, wszyscy użytkownicy muszą mieć włączoną funkcję. Jeśli zatem piszemy poufną wiadomość do kogoś, kto funkcję wyłączył - ta nie zniknie. WhatsApp ostrzega również, że mogą wystąpić sytuacje, w których znikające wiadomości nie zostaną usunięte, na przykład gdy są one wyświetlane w powiadomieniach.

Reklama

Choć rozwiązanie na systemach iOS jest obecnie dostępne jedynie w wersji beta oprogramowania, to każdy już teraz może je przetestować. Wystarczy się zarejestrować do programu testowego WhatsAppa. Na obecną chwilę nie wiadomo kiedy nowa funkcja oficjalnie zadebiutuje. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | system zarządzania jakością ISO | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy