Kiedy i gdzie najlepiej kupić bilet na pociąg, żeby był tani?

Promocje na bilety PKP są dostępne przez cały rok, dzięki temu turyści mogą tanio podróżować między miastami. Zdarza się też, że ceny biletów na pociąg są bardzo drogie, jednak przy umiejętnym sposobie rezerwacji, możemy trafić na naprawdę dobrą ofertę. Okazje obowiązują zarówno w Pendolino, jak i pociągach kategorii TLK oraz IC. Kiedy najlepiej kupić bilet PKP i jak to zrobić przez internet?

Kiedy najlepiej kupić bilet PKP?

Bilety na pociągi PKP Intercity są najtańsze, gdy rusza ich sprzedaż. Najczęściej odbywa się z miesięcznym wyprzedzeniem przed datą podróży. Ich dystrybucja przez internet rozpoczyna się w nocy o godzinie 0:30.

Wyjątkiem jest pierwszy dzień miesiąca, gdy portal internetowy jest nieczynny ze względu na przerwę techniczną od godziny 23:45 do 1:00. Wówczas nie działa zarówno wyszukiwarka na stronie, jak i cały system sprzedażowy przewoźnika.

Najtańsze bilety na pociąg to również te, które można kupić na kilka godzin przed odjazdem. Takie tanie bilety dostępne są w pociągach TLK i IC. Ich koszt zależy jednak od prognozowanej frekwencji w wagonach, dlatego nie zawsze można trafić na niskie ceny.

Reklama

Trzeba wiedzieć, że PKP Intercity uzależnia ceny biletów na wszystkie swoje pociągi od popularności połączenia. Jeśli trasa cieszy się dużą popularnością, cena biletu pozostaje niezmieniona, natomiast gdy chętnych na podróż danym pociągiem jest mniej, bilet jest tańszy.

Jak kupić bilet na pociąg przez internet?

PKP Intercity umożliwia zakup biletów przez internet za pośrednictwem swojej strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, określając miejsce odjazdu i przyjazdu, a także datę podróży. W następnej kolejności należy wybrać opcję "Wyszukaj".

Po chwili mamy do wyboru wszystkie połączenia według zadanego wcześniej kryterium, wraz z ceną biletu za przejazd każdą z klas. Teraz należy wybrać interesujące nas połączenie, wskazać miejsce, podać dane, a następnie przejść do płatności. Można zrobić to za pomocą bankowości elektronicznej, mobilnej, a także płatności BLIK.

W aplikacji mobilnej mamy pod ręką aktualne bilety oraz te zakupione wcześniej. Bardzo przydatną opcją jest możliwość tworzenia profili zakupowych. Możemy ustalić trasę, np. weekendowe powroty do rodzinnego domu, i od razu kliknąć na nią, zamiast za każdym razem wpisywać stację początkową i docelową.

Czy bilet w kasie na dworcu też może być tani?

Bilety PKP Intercity można oczywiście kupić online, na wielu platformach, ale jest wiele osób, które wybierają tradycyjną formę - stacjonarną. Bez względu na to, czy kupujesz bilet w kasie na dworcu, czy za pośrednictwem serwisu internetowego, cena będzie zazwyczaj taka sama dla danej trasy i klasy podróży

Warto jednak zauważyć, że czasami na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej PKP Intercity mogą być dostępne specjalne oferty, promocje lub zniżki, których nie można uzyskać w kasie na dworcu.

Zobacz także:

Czy pociąg jest opóźniony? Ta apka wie, na ile minut utkniesz na dworcu PKP

Aplikacja PKP Intercity otrzymuje ciekawe nowości. Obejmują bilety okresowe

PKP Intercity z ważną zmianą dla rezerwacji. Obejmuje wszystkie pociągi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKP | bilety | PKP Intercity
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama