007 Diablo! Lamborghini Jamesa Bonda do wzięcia

Fot. Beverly Hills Car Club /materiały prasowe
Reklama

Beverly Hills Car Club, który specjalizuje się w sprzedaży klasycznych samochodów, zaoferował wóz, którym agent 007 jeździł w filmie "Śmierć nadejdzie jutro". Mowa o filmie z udziałem Pierce’a Brosnana. Cena: 119 i pół tysiąca dolarów.

Ognistoczerwony (z czarnymi dodatkami) samochód, rocznik 1992, wyposażony jest w 5-biegową manualną skrzynię biegów i silnik o pojemności 5,7 litra. Przebieg niewielki, jak na auto z ubiegłego wieku: 45 205 mil.

Sprzedawca informuje, że silnik pracuje równo, jednak radzi, by nabywca wymienił sprzęgło. Dowodem, że właśnie ten egzemplarz wystąpił w filmie ma być faktura wystawiona przez Eon Productions - producenta serii o Jamesie Bondzie.
Nie ma "typowych" udoskonaleń typu: katapulty i działka schowane za reflektorami, bo też nie jest typowym autem Bonda (we wspomnianym filmie był to Aston Martin Vanquish, który dodatkowo stawał się niewidzialny).

Lamborghini Diablo zostało wykorzystane przez agenta 007 w scenie opuszczenia samolotu. Można powiedzieć, że Bond wyjechał nim w trybie awaryjnym (w filmie należało do jego rywala, pułkownika Tan-Sun Moona).

Reklama

***Zobacz także***

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama