Reklama

Lamborghini Sián FKP 37: Spełnienie marzeń w wersji Lego

Lamborghini Sián FKP 37 składa się z prawie 4000 elementów! /materiały prasowe

Reklama

Grupa LEGO i Automobili Lamborghini pokazali długo wyczekiwany nowy model: LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37. Limonkowa bestia "wjedzie" wjedzie do sklepów na Dzień Dziecka!

LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 zbudowany w skali 1:8 uosabia niezrównaną moc, wizjonerski design i futurystyczną elegancję włoskiego sportowego samochodu z limitowanej edycji. Po raz pierwszy auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku. 

Wyprodukowanych jest tylko 63 pełnowymiarowych modeli Lamborghini Sián FKP 37, dzięki czemu ta 3696-częściowa replika jest doskonałą gratką kolekcjonerską dla miłośników luksusowych samochodów i fanów LEGO, którzy szukają kolejnego wyzwania konstrukcyjnego.

Model o żywym limonkowym kolorze wyposażony jest w eleganckie złote obręcze, a jego wymiary to ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości. Ten jedyny w swoim rodzaju samochód jest doskonałym dodatkiem do każdej kolekcji LEGO.

Reklama

LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 będzie dostępny od 1 czerwca w sprzedaży w certyfikowanych sklepach LEGO oraz na stronie internetowej, a od 1 sierpnia także u partnerów Grupy LEGO. 

Wyczekiwana premiera

Grupa LEGO zorganizowała wyjątkową wirtualną premierę godną prawdziwego sportowego samochodu, by uczcić prawdziwą inżynieryjną doskonałość oszałamiającego LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37. Wydarzeniu towarzyszyła elegancka sceneria, futurystyczne oświetlenie i pełne energii odsłonięcie niepowtarzalnej sylwetki samochodu. Można było poczuć, że LEGO Technic pozwala zbudować wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia.

Design wyprzedzający swoje czasy

LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 ucieleśnia wyjątkową moc i spektakularny wygląd Lamborghini Sián zarówno pod względem wzornictwa, jak i stylu. Futurystyczne cechy tego sportowego samochodu zostały odtworzone z zachowaniem wyrafinowanych i autentycznych szczegółów, dzięki czemu dumni właściciele są bliżej prawdziwego modelu, niż im się marzyło. Te wyjątkowe detale obejmują replikę niezrównanego silnika V12 Lamborghini Sián, tylny spoiler unoszący się podczas jazdy, przednie i tylne zawieszenie oraz układ kierowniczy ozdobiony emblematem Automobili Lamborghini.

Zgodnie ze stylem Lamborghini model ma również otwierające się do góry drzwi, które odsłaniają kokpit. Luksusowe wnętrze samochodu zostało misternie odwzorowane, m.in. dzięki w pełni funkcjonalnej, 8-biegowej sekwencyjnej skrzyni uruchamianej przez ruchomą dźwignię zmiany biegów.

Tak Niels. B. Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO, mówi o wizjonerskim projekcie: - Ten wyjątkowy samochód łączy dążenie do doskonałości osadzone zarówno w DNA marki Automobili Lamborghini, jak i Grupy LEGO. Zarówno model stworzony w skali 1:8, jak i sama jego prezentacja, są innowacyjnym osiągnięciem inżynieryjnym realizowanym przez niezwykle utalentowane zespoły z obu firm. LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 to  dowód na to, że dzięki LEGO Technic można stworzyć wszystko, czego dusza zapragnie. Nie mogę się doczekać, żeby zbudować tę autentyczną replikę futurystycznego, sportowego auta.

- Klocek LEGO jest ikoną, tak samo jak sportowy samochód Lamborghini - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny i prezes Automobili Lamborghini. 

- Oba ucieleśniają dążenie do perfekcji w projektowaniu poprzez ciągłe badania i rozwój, wywołują emocje przy każdej interakcji i są cenione przez pokolenia. Każdy sportowy samochód Lamborghini może być wyjątkowy, dzięki naszemu programowi personalizacji Ad Personam i specyficznemu stylowi jazdy właściciela. Podobnie klocki LEGO dają konstruktorom w każdym wieku nieograniczone możliwości tworzenia. Ta znakomita replika Lamborghini Sián FKP 37 z LEGO umożliwia nowe, wspaniałe doświadczenie budowania zarówno fanom sportowych samochodów, jak i entuzjastom LEGO. Lamborghini ma zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie z Grupą LEGO.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama