Polska komiksem silna! Wesprzyj rodzimych twórców na Kickstarterze

Okładki i zajawki kilku komiksów, których wydanie można wspomóc, dzięki Kickstarterowi /materiały prasowe
Reklama

W serwisie crowdfundingowym Kickstarter trwają zbiórki środków na wydanie kilku rodzimych komiksów. Niezależni twórcy z Polski szykują naprawdę intrygujące projekty. Aby ujrzały one światło dzienne potrzebna jest jednak pomoc fanów.

Wydanie komiksu na na papierze nie należy do najprostszych. Na szczęście żyjemy w czasach, w których sieć może pomóc w spełnianiu marzeń twórców i ich wiernych czytelników. Dlatego też niezależni komiksiarze przystąpili do prawdziwego szturmu na platformę Kickstarter. 

Mowa aż o siedmiu kampaniach, w których nie tylko polscy czytelnicy mogą dołożyć swoją cegiełkę do realizacji śmiałych i naprawdę intrygujących pomysłów. Poniżej znajdziecie zestawienie poszczególnych projektów wraz z linkami do zbiórek. Pamiętajcie - to często jedyna szansa, aby zabezpieczyć dla siebie własną kopię unikatowego komiksu!

Reklama

Cesarzowa / Empress

To post-apokaliptyczny komiks, który już w trakcie tworzenia mocno wykroczył poza swe ramy i stał się pięknym art-bookiem. To także opowieść o kobiecie, która musiała stać się wojowniczką, oraz o wojowniczce, która stała się legendą, a jej historia po prostu domagała się tego, by zostać opowiedzianą. 

"Cesarzowa" to historia o determinacji i miłości, ale niech was to nie zwiedzie, romans romansem, ale tutaj leje się krew, latają flaki, a przemoc staje się chlebem powszednim... jak to w mitach.

Link do zbiórki

The Fortunate Isle

"The Fortunate Isle" to projekt stworzony przez krakowski klub zin we współpracy z Julianem i Gaborem Bata. Historia osadzona jest w świecie, który powoli się rozpada, a każdy musi martwić się sam o siebie. Młoda Mickey szuka przyjaciela i kiedy na swojej drodze spotyka Russ, myśli że to to. Russ ma jednak inne zdanie. Komiks ma ponad 70 stron i skupia się na relacji między dwoma głównymi bohaterkami.

Link do zbiórki

Innsmouth Cop 

Martin Marsh jest policjantem z Innsmouth, miasteczka szumnie nazywanego Perłą Autonomicznego Hrabstwa. Skorumpowana dziura zabita mackami, ale da się tu żyć... jeśli przestrzegasz zasad. Martin łamie jedną z nich i zostaje zdegradowany. Czy może być jeszcze gorzej?

"Innsmouth Cop" jest inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta oraz czarno-białymi amerykańskimi zeszytami z lat 80. Mroczny, nieprzewidywalny i zabawny thriller jakiego nie czytaliście od dawna. Podziemna rozrywka!

Link do zbiórki

Anubis. Thin Places

"Anubis. Thin Places" to 117 wysokiej jakości reprodukcji wybranych prac malarskich autorstwa Joanny Karpowicz, realizowanych w latach 2012-2020. Artbook ma twardą oprawę, format: 28 x 21 cm i liczy 128 stron. Jest to pierwsza tak przekrojowa prezentacja serii z Anubisem. Słowo wstępne, autorstwa Imogen Osborne, pochodzi z prowadzonego przez (Kya Buller) / Aurelia Magazine. Całość firmuje i wydaje Timof Comics.

Link do zbiórki

Wydział 7

Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Zeszytowa seria o przygodach członków W7 ukazuje się od 2018 roku, łącząc tradycje klasycznych polskich komiksów o Kapitanie Żbiku i popularnych amerykańskich komiksów z gatunku weird fiction.

"W7 Import Eksport" będzie specjalnym odcinkiem cyklu, w którym zdradzimy, jak wygląda proces powstawania zeszytu, podzielimy się stylizowanymi materiałami dodatkowymi dotyczącymi poprzednich odcinków i zaprezentujemy nowe krótkie historie z bohaterami.

Link do zbiórki

Opowiedzieć ciszę / Telling the Silence

Wyobraź sobie, że przestajesz słyszeć w środę. Tak jak przestała słyszeć bohaterka "Opowiedzieć ciszę". A potem odkryj wraz z nami drogę prowadzącą ze świata Dźwięku do świata Ciszy. Drogę, która początkowo naznaczona jest lękiem przed nieznanym i poczuciem wyobcowania, ostatecznie jednak zostaje wypełniona akceptacją i radością, jaką wnosi nowy, inny język... "Opowiedzieć ciszę" to ilustrowana historia o tym, że... nie potrzebujesz uszu, aby usłyszeć świat.

Link do zbiórki

Fastnachtspiel

Gdzieś na krańcu czasu znajduje się miasto. Miasto, w którym metafizyka przeplata się z groteską. Miasto, z którego nie ma ucieczki. Miasto, w którym rządzi Zadziwiający Pan Burmistrz. Miasto, w którym rozgrywa się akcja "Fastnachtspiela".

Wydawnictwo 23 przygotowuje pełne wydanie komiksu "Fastnachtspiel" Marka Turka: edycja zbiorcza zawiera 5 zeszytów (w tym finałowy, wcześniej niepublikowany) i dodatki. Ponad 300 stron!

Link do zbiórki

VHS Hell - Posters

VHS Hell to kolektyw, który zajmuje się organizowaniem pokazów filmów z epoki kaset wideo, a także zbieraniem, archiwizowaniem i publikowaniem materiałów związanych z polską popkulturą doby transformacji. W ciągu dziesięciu lat działalności VHS Hell odbyło się ponad 150 pokazów, na których widzowie mogli obejrzeć najbardziej nieudane i kuriozalne, ale jednocześnie fascynujące filmy, jakie można było znaleźć w polskich wypożyczalniach. 

"VHS Hell - Posters" to artbook z autorskimi plakatami, które towarzyszyły tym pokazom od samego początku. Pośród autorów są znani i cenieni ilustratorzy, komiksiarze, malarze i grafficiarze (m.in. Maurycy Gomulicki, Wiktor Stribog, Krik, Sebastian Skrobol, Aleksandra Waliszewska, Damian Dideńko, Łukasz Kowalczuk, Lis Kula, Przemek Dębowski, Patryk Hardziej i wielu innych). Album zostanie uzupełniony o dodatkowe archiwalne materiały z lat 90.

Zbiórka na wydanie "VHS Hell - Posters" startuje 10 listopada

Karma Twist

"Karma Twist" - niesamowite historie prosto z frontu I wojny światowej!

Na życie żołnierzy z okopów czyhają siły nieczyste, duchy, błotne bestie i opętane gołębie pocztowe! Tylko Pies ‒ najlepszy przyjaciel człowieka ‒ może ich uratować!

Zbiórka na wydanie komiksu "Karma Twist" startuje 17 listopada

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kickstarter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama