Niewyjaśniona utrata danych w Mac OS X 10.6

Na forach poświęconych oprogramowaniu firmy Apple mnożą się skargi na niespodziewanie opróżniane katalogi użytkowników: wszystkie osobiste dane, takie jak zdjęcia, filmy, muzyka i dokumenty, znikają tak, że nie można ich potem odnaleźć, jeżeli wcześniej do systemu zalogowano się z użyciem Konta gościnnego - żalą się użytkownicy.

Problem

Dokładna przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Wygląda na to, że ta usterka pojawia się jedynie wtedy, kiedy dostęp na prawach gościa był włączony jeszcze przed aktualizacją z Mac OS a X 10.5 do Mac OS-a X 10.6. Jeżeli już się tak zdarzyło, to pozostaje tylko jedno wyjście: przywrócenie systemu do możliwe jak najnowszej wersji backupu - jeśli taki w ogóle sporządzono.

Na wszystkich Macach i instalacjach testowych magazynu "c't" ten błąd do tej pory nie wystąpił. Także próby odtworzenia problemów opisywanych przez użytkowników nie przyniosły żadnego efektu.

Reklama

Rozwiązanie

Rzecznik niemieckiego Apple'a na pytanie heise online odpowiedział, że jest to znany problem, ale na razie nie ma rozwiązania.

Obejście

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy Snow Leoparda powinni wyłączyć dostęp na zasadach gościa w panelu Preferencji systemowych do czasu, aż Apple przygotuje aktualizację. Jeśli ktoś potrzebuje dostępu z ograniczonymi uprawnieniami, może tymczasowo założyć nowe konto użytkownika bez hasła.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Apple | utrata danych | macOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy