Opera Software na sprzedaż?

Przeglądarka Opera wyrobiła sobie ugruntowaną pozycję na rynku. Jeśli porównać jednak jej popularność do konkurencji pokroju Chrome, IE czy Firefoksa, to wciąż pozostaje daleko w tyle. Sytuacja może zmienić się jednak za sprawą mobilnej wersji Opery, a także po zmianie właściciela. Ten ostatni czynnik niebawem może się urzeczywistnić.

W drugim kwartale ubiegłego roku pojawiły się pierwsze doniesienia o chęci przejęcia firmy Opera Software przez Facebooka. Prowadzono nawet poważne rozmowy na ten temat, jednak ostatecznie nie doszło do transakcji. Główną tego przyczyną była niechęć założyciela firmy, Jona von Tetzchnera, do sprzedania Opery.

Wtedy miał on moc decydowania o przyszłości firmy, gdyż posiadał ponad 10 proc. udziałów. Od niedawna jednak sytuacja uległa zmianie i posiada on już tylko 5 proc. Oznacza to, że nie może już hamować transakcji sprzedaży, na którą nalegali pozostali udziałowcy.

Reklama

Na dzień dzisiejszy nie ma informacji o potencjalnych zainteresowanych przejęciem Opery Software. Można być jednak pewnym, że chętnych nie zabraknie, gdy tylko norweska firma ogłosi taką decyzję. Opera Mini i Opera Mobile podbijają obecnie bardzo intensywnie rynek przeglądarek mobilnych, co może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości firmy i jej atrakcyjności dla zewnętrznych inwestorów.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Opera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy