Skype - szykują się bardzo pozytywne zmiany

Microsoft planuje w pełni odświeżyć Skype’a. Korporacja zmieni całkowicie wygląd aplikacji oraz wprowadzi sporo nowych funkcji. Ponadto firma zapewnia, że używanie programu będzie o wiele szybsze i wydajniejsze niż dotychczas.

Pandemia sprawiła, że niezwykle popularne stały się komunikatory wideo. Na sytuacji najbardziej zyskały Zoom, Microsoft Teams i Discord. Skype nie bardzo wpisał się w ten trend. Wielu użytkowników za jego największą wadę wskazuje powolność działania aplikacji. Dotyczy to szczególnie wersji na smartfony. Microsoft obiecuje, że odświeżony program będzie dużo bardziej wydajny.

Mogłoby się wydawać, że Microsoft już dawno zapomniał o Skypie i wszystkie swoje wysiłki przerzucił na bardziej popularnego Teamsa. Firma zapewnia, że tak nie jest i zamierza to udowodnić. W tym celu wprowadzi całkowicie nowy design programu. Przede wszystkim Skype będzie wyglądał dużo bardziej nowocześnie. Pojawią się też bardziej wyraziste kolory, płynniejsze animacje, a na wideo rozmowie widoczne będzie okienko każdego członka, nawet jeśli ktoś nie będzie miał włączonej kamery. Microsoft zamierza poprawić wydajność aplikacji. Firma obiecuje przyspieszyć jej działanie o 30 proc. w wersji na komputery osobiste i nawet do 2000 proc. w przypadku smartfonów z Androidem.

Reklama

Microsoft nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery odświeżonego Skype’a. Czy uda im się przyciągnąć nowych i stałych klientów tymi dużymi zmianami?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skype | Microsoft | Microsoft Teams | komunikator internetowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama