Microsoft Teams

Środa, 22 listopada 2023 (12:52) Aktualizacja Czwartek, 23 listopada 2023 (11:33)
Microsoft Teams to platforma do współpracy w miejscu pracy, która jest częścią rodziny produktów Microsoft 365. Została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom efektywną komunikację i współpracę w zespołach, zarówno w środowiskach korporacyjnych, jak i edukacyjnych. Teams oferuje funkcje takie jak czaty grupowe i prywatne, wideokonferencje, współdzielenie plików, integrację z innymi aplikacjami Microsoft, a także możliwość tworzenia kanałów tematycznych dla różnych zespołów lub projektów. Platforma ta zyskała na popularności, szczególnie w okresie pandemii, gdy pracowaliśmy zdalnie i uczyliśmy się online.
Microsoft Teams - najważniejsze informacje
Microsoft Teams. /123RF/PICSEL

Microsoft Teams - najważniejsze informacje

Co to jest Microsoft Teams? 

Microsoft Teams jest stworzoną przez amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne Microsoft zaawansowaną platformą do komunikacji i współpracy. Ponadto usługa jest narzędziem, które umożliwia pracę online, dając możliwość komunikacji i współpracy, a także udostępniania zasobów pomiędzy jego innymi użytkownikami.

Microsoft Teams został stworzony również tak, aby integrować się z całym pakietem Microsoft 365. Udogodnienie to pozwalana praktyczne i funkcjonalne korzystanie z aplikacji, takich jak: Word, Excel, PowerPoint czy Outlook.
 
Do głównych funkcji usługi Microsoft Teams zaliczyć można: czat oraz możliwość organizowania wideokonferencji, udostępnianie plików oraz możliwość tworzenia zespołów i kanałów tematycznych pomiędzy użytkownikami, co rewelacyjnie sprawdza się w czasach pracy zdalnej.
 
Generowanie zespołów i kanałów tematycznych umożliwia efektywne kierowanie projektami oraz porozumiewanie się w ramach ustalonych i konkretnych grup. Ponadto Microsoft Teams daje możliwość dostosowania według swoich preferencji, takich ustawień jak: prywatność i dostęp do zamieszczanych treści, dzięki czemu kontrolować można przepływ danych i informacji. 

Na jakich urządzeniach działa Microsoft Teams? 

Usługa Microsoft Teams dostępna jest zarówno na komputerach, jak i smartfonach oraz tabletach, co znacznie ułatwia korzystanie z niej w dowolnym miejscu i czasie. Producent daje możliwość korzystania z usługi za darmo, bez obowiązku uiszczania ukrytych opłat lub abonamentu.

Czat w Microsoft Teams działa podobnie jak w innych popularnych komunikatorach. Użytkownicy mogą przesyłać sobie zdjęcia, reagować na swoje wiadomości oraz wysyłać emotikony.
 
Aplikacja daje możliwość zmiany wyglądu interfejsu, z jasnego na ciemny, co rewelacyjnie sprawdza się dla osób z problemami ze wzrokiem lub zmęczonych pracą i nauką.
 
Ponadto w razie pytań i wątpliwości Microsoft Teams służy pomocą i wsparciem technicznym 24 godziny na dobę.

Do czego przydaje się Microsoft Teams? 

Największa popularność oraz wzrost użytkowników Microsoft Teams odnotowane zostały w 2020 roku, kiedy świat zaczął zmagać się ze skutkami pandemii Covid-19 i nastał czas lockdownu oraz  pracy lub nauki zdalnej.
  
Usługa znajduje również zastosowanie wśród kierunków studiów, prowadzonych w trybie zdalnym. Studenci korzystają z Microsoft Teams podczas wykładów, ćwiczeń, a nawet egzaminów, ponieważ podczas zajęć, liczba uczestników jest nieograniczona. Coraz częściej narzędzie to wykorzystywane jest też podczas wstępnych rekrutacji pracowników do firm.

Microsoft Teams - Wiadomości