Awaria Microsoft. Duże problemy z Teamsem, Outlookiem i One Drive

Duża awaria usług biurowych Microsoftu. Jeśli podczas dzisiejszej porannej rozmowy z przełożonym przerwało wam połączenie Teams, to nie jest to wina internetu. Kilka programów Microsoftu ma duże problemy, które zgłaszają użytkownicy.

Wśród programów, jakie mogą aktualnie szwankować mamy Microsoft Teams, One Drive, Outlook, Microsoft 365, Exchange Online, SharePoint Online oraz Microsoft Graph. Na ten moment od około 7 rano zgłoszono ponad 1800 awarii na stronie Down Detector.

Awaria Microsoftu: Dlaczego Teams, Outlook i One Drive nie działają?

Problem jest globalny, raportowany z wielu miejsc na świecie. Microsoft również jest świadomy problemu, o czym napisał na swoim profilu na Twitterze. Około 30 minut temu firma poinformowała, że poszukuje powodów, jakie stoją za awarią. 

Reklama

Nie wiemy jeszcze, do kiedy będzie ona trwała. Kilka sekund temu Microsoft poinformował, że odnalazł prawdopodobną przyczynę awarii i pracuje nad usunięciem problemów.

Microsoft przekazał najnowsze wieści w sprawie chwilę po 10:00 polskiego czasu.

Jak melduje Microsoft, firma obserwuje, czy poczynione kroki naprawiły awarię. Poinformowano też, że użytkownicy powoli zgłaszają, że programy działają.

O ewentualnych problemach w komunikacji na pewno warto poinformować współpracowników. Masz awarię któregoś z programów Microsoftu? Możesz ją zgłosić na stronie Down Detector.

Kto odczuje awarię Microsoftu? Programy są na topie

Problemy z oprogramowaniem firmy Microsoft mogą być kłopotliwe. Programy są wykorzystywane między innymi w wielu firmach do podstawowej komunikacji między pracownikami. Ich popularność mocno wzrosła podczas pandemii. Były jednym z oczywistych wyborów podczas poszukiwania programów odpowiednich do pracy czy nauki zdalnej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | awaria | Microsoft Teams | Outlook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama