Nudzisz się w pracy? Zagraj z kolegami w grę w apce Teams

Microsoft wpadł na dość niecodzienny pomysł. Do popularnej aplikacji komunikacyjnej, która wielu użytkownikom służy do organizacji i kontaktu w pracy, dodał... gry. Wszystko po to, by zacieśniać więzi, budować zaufanie i poprawiać morale zespołu. Gry wybieramy z obszernego katalogu i możemy je dodać do spotkania.

Utrzymywanie dobrych, bliskich kontaktów w pracy jest dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę pracę zdalną czy hybrydową. Według Work Trend Index nawet ponad 40 liderów postrzega budowanie relacji jako najtrudniejsze wyzwanie w tego typu środowiskach. Na pomoc ma przyjść aplikacja Gry do pracy od Microsoft Casual Games (Xbox Games Studios).

Zawiera ona katalog tytułów, które z założenia mają być łatwe do ogrania i podkreślają różne elementy budowania zespołu. Wśród oferowanych gier znajdziemy np. "Microsoft Solitaire", "Microsoft IceBreakers", "Microsoft Minesweeper" czy "Microsoft Wordament". Wybraną grę... dodajemy do kolejnego spotkania.

Reklama

Każdy z tytułów jest interaktywny i może obsługiwać od dwóch do aż 250 graczy. Wszystkie pozycje są pozbawione reklam. Microsoft zapowiedział też, że gry będą rozwijane, a nowe tytuły będą dodawane w oparciu o opinie użytkowników.

Jak zagrać w grę w aplikacji Teams?

Gry można znaleźć w bardzo łatwy sposób. Wystarczy uruchomić Teams, zalogować się, następnie kliknąć na przycisk "Aplikacje" znajdujący się po lewej stronie w menu. Tam w odpowiednie okienko wpiszemy po prostu "gry" lub "Gry do pracy". Na ekranie powinna nam się ukazać szukana aplikacja, a użyć jej możemy, klikając fioletowy przycisk "Dodaj do spotkania".

Firma przyznała, że niektórzy z pewnością mogą postrzegać tego typu zajęcie w pracy jako rozproszenie uwagi. Przytoczono jednak badanie z 2019 roku z Brigham Young University, które sugerowało, że nowo utworzone zespoły doświadczały 20 procentowego wzrostu produktywności na kolejnych zadaniach po wspólnym graniu w gry przez 45 minut. Kto wie, może zatem gry są rozwiązaniem na problemy z produktywnością i pracą zespołową?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Teams
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy