WhatsApp będzie wyświetlać reklamy

Po wielu latach nieoficjalnych przecieków i zapowiedzi, wreszcie mamy jasność. Do popularnego komunikatora trafią w końcu reklamy. Będą one wyświetlane w sklepach Facebooka.

O tym, że WhatsApp szuka kolejnego sposobu na zarabianie pieniędzy, wiadomo od czasu przejęcia komunikatora przez Facebooka. Choć początkowo plotki głosiły, że stanie się to za sprawą reklam, wyświetlanych w tzw. "statusach", ostatecznie okazało się, że te trafią do aplikacji poprzez sklepy Facebooka.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, WhatsApp umożliwi przedsiębiorcom z wybranych krajów możliwość zaprezentowania swoich sklepów przy pomocy aplikacji. Następnie dowiadujemy się, że program wyświetli także spersonalizowane reklamy - wszystko po to, aby ułatwić sprzedaż swoich produktów.

Reklama

Na obecną chwilę wiadomo, że reklamy otrzymają użytkownicy WhatsAppa na terenie USA. Plany docelowe wskazują jednak także na Polskę. Dokładna data wdrożenia reklam nie została jednak podana.

Facebook kupił WhatsAppa w 2014 za około 19 miliardów dolarów. Założyciele tego popularnego komunikatora odeszli z firmy jakiś czas po akwizycji.

Brian Acton, jeden z założycieli komunikatora, otwarcie namawiał wtedy do usunięcia konta na Facebooku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | Facebook | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy