WhatsApp żegna się z telefonami - co planuje Facebook?

Użytkownicy popularnego komunikatora od firmy Facebook, już niebawem nie będę potrzebować telefonu, by rozmawiać. Ruszają oficjalne testy beta nowej funkcjonalności. Choć pierwotnie wskazówki dotyczące tego rozwiązania pojawiły się pod koniec 2019 roku w kodzie samego programu, tak dopiero teraz wyszły na jaw szczegóły jego wprowadzenia.

Jak donoszą zagraniczne serwisy, wraz z najnowszą beta wersją WhatsAppa, użytkownicy otrzymają wyczekiwaną możliwość, korzystania z komunikatora na kilku urządzeniach jednocześnie. Obecnie aplikacja umożliwia zalogowanie się na tylko jednym sprzęcie, co w dużym stopniu ogranicza możliwości komunikacji.

Nowe rozwiązanie ma także umożliwić weryfikację zweryfikować konta w natywnej aplikacji na wielu platformach. Dotychczas jeśli chcieliśmy porozmawiać za pośrednictwem WhatsAppa, musieliśmy dysponować kluczem weryfikacyjnym przechowywanym na telefonie. Teraz będzie istniała możliwość posiadania maksymalnie czterech innych urządzeń, a każde z nich będzie posiadało własny klucz szyfrujący.

Reklama

Po zakończeniu testów beta, funkcja powinna zostać oficjalnie opublikowana. Niestety w tej nie ma żadnych informacji wskazujących na datę premiery nowego rozwiązania. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikacja | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama