Wszystko o 5G

Apple szuka specjalistów od 6G

Apple rozpoczęło prace nad rozwojem iPhone’a zdolnego połączyć się z sieciami 6G. W tym celu firma szuka konkretnych specjalistów.

Sieć 5G jeszcze nie zagościła na dobre w rzeczywistości, a inżynierowie już teraz pracują nad jej następcą. Nowe ogłoszenia o prace, które pojawiły się na stronach Apple wskazują na to, iż Amerykanie są zainteresowani rozwojem 6G oraz technologii, które pozwolą połączyć się z sieciami kolejnej generacji. Sprawa związana jest również z chęcią wyprodukowania oraz stworzenia własnego, autorskiego modemu tak, aby pozostać niezależnym od innych producentów.

Reklama

6G najprawdopodobniej nie będzie dostępne aż do 2030 roku, jednak już teraz sytuacja ta nie przeszkadza największym firmom w poszukiwaniu specjalistów, którzy zajmą się opracowaniem następcy 5G.

Apple traktuje łączność w swoich produktach w sposób priorytetowy. Informacje z wewnętrznego spotkania w firmie pokazały, iż Amerykanie upatrują w sieciach bezprzewodowych miejsca, w którym mogliby zająć strategiczną pozycję w przyszłości.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na pierwsze efekty oraz więcej szczegółów.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama