CES 2020

TCL na CES 2020: Nowe produkty z segmentu audio

Ponadto na Targach CES 2020 TCL zaprezentowało szereg innowacyjnych produktów audio, w tym słuchawki nauszne i douszne oraz soundbar RAY-DANZ.

W nowym modelu słuchawek TCL ACTV 200BT wprowadzono funkcję pomiaru tętna. Słuchawki wyposażone są w technologię zdalnego wykrywania tętna ActivHearts: precyzyjny dwuczujnikowy system wbudowany w tubę akustyczną prawej słuchawki. Urządzenie przekazuje w czasie rzeczywistym dokładne odczyty tętna dla optymalizacji treningu. Użytkownicy mogą więc monitorować dopasowany do treningu i różnych aktywności przedział tętna, równocześnie słuchając wybranej muzyki. Słuchawki mają komfortową i lekką konstrukcję oraz specjalnie dopasowaną obudowę, gwarantujące maksymalną wygodę.

Reklama

Unikalne słuchawki nauszne ACTV 200BT od TCL posiadają:  

         Technologię pomiaru tętna ActivHearts - zestaw czujników LED na podczerwień oraz wielu czujników w układzie zapewniającym 360° monitoring przepływu krwi w uchu użytkownika i dokładny odczyt poziomu tętna

         Przetwornik 8,6 mm i pasywną izolację szumów - zapewniające akustycznie dokładny i zrównoważony dźwięk

         Odporność na pot i zachlapania dzięki klasie obudowy IPX4 - zestaw elementów ochronnych, w tym nanopowłoka na obudowie, zabezpieczenie przetwornika i mikrofonu filcem o wysokiej gęstości oraz hermetyczna, zaizolowana obudowa mechanizmu sterowania i baterii

         Mechanizm regulowania kabli - pozwala na komfortowe i bezpieczne ułożenie słuchawek na szyi i ramionach

         Zaczep na ucho połączony ze słuchawką - dodatkowa stabilność zestawu

         Kompatybilność z szerokim zakresem aplikacji typu "zdrowie i fitness" od innych dostawców - w tym także aplikacji korzystających z platformy Apple HealthKit 

Słuchawki douszne True Wireless Earbuds

Oba modele słuchawek posiadają nietypową owalną obudowę, która, jak pokazały testy, po włożeniu pod określonym kątem dopasowuje się do kształtu ucha. Zamiast mocowania wyłącznie w kanale usznym, co przy dłuższym korzystaniu może powodować dyskomfort, słuchawki TCL zaprojektowano tak, by wykorzystać naturalne zagłębienie ucha wewnętrznego. 

Przestrzeń która pozostaje pomiędzy kanałem ucha a końcówką słuchawki sprawia, że dźwięki basowe są głębokie, a dźwięki średnie i wysokie czyste i wiernie odtworzone. Wysoka jakość dźwięku powstaje dzięki synergicznej pracy przetworników i procesora sygnałowego TCL.

 Do zestawu dodano kompaktowe i łatwe w użyciu etui ładujące. Umieszczone w jego wnętrzu magnesy utrzymują i stabilizują słuchawki przy drobniejszych wstrząsach a także sprawiają, że łatwo się je wyjmuje. 

Soundbar RAY·DANZ

TCL RAY·DANZ to soundbar wyposażony w 3-kanałowe głośniki, z głośnikami środkowymi i bocznymi oraz bezprzewodowym subwooferem z opcją montażu na ścianie i/lub wzmocnienia dźwięku przestrzennego w systemie Dolby Atmos. RAY-DANZ oferuje rozwiązania zarezerwowane zwykle dla systemów kina domowego z wyższej półki, dzięki czemu prezentowany soundbar zapewnia szerszą, zrównoważoną i naturalną scenę dźwiękową - udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu rozwiązań inżynierii akustycznej zamiast cyfrowych.

Inżynierowie TCL opracowali nową wizję soundbaru, który został doposażony w kilka kluczowych rozwiązań akustycznych, w tym:

·         Technologię RAY·DANZ: przechylone do tyłu głośniki boczne rozprowadzają fale dźwiękowe w kierunku zakrzywionych reflektorów akustycznych i tworzą scenę dźwiękową szerszą od tej, która powstaje przy cyfrowym przetwarzaniu dźwięku

·         Bezprzewodowy subwoofer -  odtwarzający głębokie basy

·         Kanał centralny z dedykowanym przednim głośnikiem - generujący w przypadku treści mówionych czystą ścieżkę dialogowo-głosową

 Dzięki zastosowanym środkom akustycznym TCL RAY·DANZ zapewnia szeroką, poziomą scenę dźwiękową. Immersyjne doświadczenie można wzmocnić dzięki wirtualnym kanałom Dolby Atmos generującym także dźwięk z góry. W ten sposób uzyskano 360-stopniowy dźwięk przestrzenny bez konieczności stosowania dodatkowych głośników górnych. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: TCL | słuchawki douszne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy