TCL

Środa, 17 stycznia 2024 (12:36) Aktualizacja Wtorek, 12 marca 2024 (14:55)
​​TCL to globalna marka zajmująca się technologią, która rozwinęła się w znaczącego gracza na rynku elektroniki użytkowej. Firma założona w 1981 roku w Chinach, zyskała międzynarodowe uznanie za swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie telewizorów, telefonów komórkowych, sprzętu AGD, sprzętu audio i inteligentnych urządzeń domowych.
TCL - najważniejsze informacje
TCL QLED C71 i C81 /materiały prasowe

TCL - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1981

  • Kraj założenia:

    Chiny (ChRL)

TCL w Polsce jest znane przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości telewizorów, które często łączą zaawansowane funkcje, takie jak 4K rozdzielczość, HDR, inteligentne możliwości połączeń i innowacyjne technologie wyświetlania, z przystępnymi cenami.

Firma ta skupia się na dostarczaniu produktów o wysokiej wartości dla konsumentów, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje technologiczne. Telewizory TCL znane są z doskonałych parametrów obrazu i dźwięku, co sprawia, że są popularnym wyborem wśród konsumentów poszukujących wysokiej jakości doświadczenia oglądania w rozsądnej cenie.

TCL jest pionierem w dziedzinie technologii wyświetlania, szczególnie w zakresie telewizorów. Firma była jednym z pierwszych producentów, którzy zastosowali technologię Quantum Dot (QLED) w swoich telewizorach, oferując znacznie lepszą jakość obrazu. 
 
Oprócz telewizorów, TCL produkuje także szeroką gamę innych produktów elektronicznych. Firma ta rozszerzyła swoją działalność na rynku telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych, wprowadzając smartfony i tablety wyposażone w najnowsze technologie i funkcje. 

W portfolio TCL znajduje się również sprzęt audio - m.in. soundbary i słuchawki, a także różnorodne urządzenia do inteligentnego domu, w tym klimatyzatory i oczyszczacze powietrza.
 
TCL jest również zaangażowane w innowacje i badania nad nowymi technologiami. 

TCL - Wiadomości