Reklama

Test Soundbara TCL TS8111

TCL TS8111 /INTERIA.PL

Reklama

Sprawdzamy soundbar chińskiego producenta TCL. Model TS8111 oferuje funkcję Dolby Atmos oraz posiada wbudowane subwoofery. Jak wypadł w praktyce?

Soundbary już od jakiegoś czasu skutecznie zastępują wielkie i nieporęczne zestawy kina domowego. Stosunkowo niewielkie urządzenia oferują łatwiejszy montaż, ergonomiczne rozmiary, a przy tym wszystkim zapewniają równie dobry dźwięk podparty wieloma technologiami. Idealnym przykładem takiego sprzętu może być TCL TS8111, wyposażony w dwa subwoofery i obsługujący jakość Dolby Atmos 2.1.

Wygląd urządzenia

TCL TS8111 składa się z klasycznej listwy dźwiękowej, wykonanej z wysokiej jakości materiału. Sprzęt jest "dyskretny", a przy tym prezentuje się bardzo dobrze, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w towarzystwo nowoczesnego telewizora. Zaletą są także jego kompaktowe rozmiary oraz niewielka waga, co umożliwia np. łatwe podwieszenie sprzętu na ścianie. Jest to zresztą zalecane, bowiem w przypadku niektórych telewizorów, soundbar może zasłaniać czujnik IR.

Reklama

Panel sterujący urządzeniem został w ciekawy sposób umieszczony na górnej części obudowy i sprawia wrażenie "grawerowanego" na materiale. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku wyświetlacza, który został wkomponowany w materiał. Dzięki temu wszelkie informacje wyglądają, jakby były wyświetlane na obszyciu, a nie pod nim. Urządzenie posiada także w zestawie łatwego w obsłudze i niewielkiego pilota.

Całość jest bardzo prosta w montażu i wymaga od użytkownika posługiwania się zaledwie dwoma kablami - zasilającym i HDMI. Wejście i wyjście HDMI pozwala na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. Soundbar wykorzystuje także bezprzewodowe połączenie Bluetooth, jednak z uwagi na występujące spore opóźnienia, rozwiązanie lepiej stosować w przypadku samej muzyki płynącej ze smartfonów lub tabletów.

Jakość dźwięku i technologie

TCL TS8111 posiada systemem głośników 2.1 i oferuje moc całkowitą na poziomie 185 W. Soundbar został ponadto wyposażony w wiele rozbudowujących wrażenia dźwiękowe funkcji. Wśród nich warto przede wszystkim wymienić Dolby Atmos - system, który był dotychczas stosowany w salach kinowych, dostarczając efekt dźwięku 3D. Atmos to nic innego jak dodatkowe kanały (głośniki), które zostają umieszczone nad widzem (na suficie sali kinowej). Umieszczone w sufitach głośniki odbijają dźwięk od podłogi lub ścian. W przypadku soundbara dźwięk jest uwalniany z poszczególnych kanałów, tworząc wrażenie porównywalne do tego z sali kinowej

Chiński producent rozbudował soundbar o dwa subwoofery, które w dużym stopniu poprawiają bas oraz ogólne brzmienie mocniejszych dźwięków. Rozwiązanie to wydaje się idealne zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Jak wszystko sprawuje się w praktyce? Zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądaniu filmów, dźwięk wyraźnie nabiera jakości. Urządzenie testowaliśmy po podłączeniu do niedawno opisywanego telewizora TCL P81 (test tutaj), który już sam w sobie dysponuje niezłym zestawem audio. Po zintegrowaniu soundbara TCL TS8111, jakość odbieranych efektów była jeszcze większa. To oczywiście wielka zasługa świetnych przetworników oraz technologii Dolby Atmos, która zwłaszcza w bardziej widowiskowych produkcjach potęgowała wrażenia audio.

Soundbar spełnił swoje zadanie także w serialach, w których istotnym elementemjest zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy ścieżką dialogową a pozostałymi efektami dźwiękowymi. TCL TS8111 wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze.

Podsumowanie

Cena TCL TS8111:  około 900 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy