CES 2015 - urządzenia mobilne

Asus Zenfone 2 na CES 2015 - pierwsze wrażenia

Na targach CES 2015 prawdziwym hitem okazała się premiera nowych smartfonów Asusa. Rodzina Zenfone 2 składa się tak naprawdę z dwóch modeli, ale może stać się hitem tegorocznej sprzedaży. Ogromnym atutem telefonów jest cena. Mieliśmy okazję przyjrzeć się im bliżej.

Na serię Zenfone 2 składają się dwa modele: ZE550ML i ZE551ML. Na pierwszy rzut oka, oba są identyczne, ale różnią się kilkoma detalami. ZE550ML to model tańszy, wyposażony w ekran pracujący w rozdzielczości HD, natomiast ZE551ML ma wyświetlacz Full HD. Oba urządzenia się wykonane z plastiku, choć tył ZE550ML jest bardziej gumowaty, natomiast ZE551ML jest stylizowany na szczotkowane aluminium. Telefony mają także inne modele procesorów Intel Atom, ale poza wymienionymi to praktycznie te same konstrukcje. 

Zarówno ZE551ML, jak i ZE550ML pozytywnie zaskakują pod względem jakości wykonania. Jak już wspomniałem, główny element obudowy stanowi tworzywo sztuczne, ale jest ono dobrej jakości i zdaje się być odporne na uszkodzenia. Pochwalić należy także spasowanie materiałów, które jest świetne - nic nie skrzypi i nie wygina się niepewnie, nawet intensywnie naciskając na obudowę Zenfone’a. Telefony bardzo dobrze leżą w dłoni, choć pozostawiają nieco inne wrażenia. Chwyt ZE550 zdaje się być pewniejszy, ze względu na gumowaty materiał, natomiast ZE551ML imitujący aluminium jest chłodniejszy, bardziej śliski, ale jednocześnie elegancki. Zenfone 2 stylistycznie przypomina nieco LG G3 i wydaje się być to właściwy kierunek inspiracji.

Reklama

Nowe smartfony Asusa mają 5,5-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (ZE551ML) lub 1280 x 720 pikseli (ZE550ML). Różnica między wyświetlaczami jest zauważalna, gdy położymy urządzenia obok siebie. Kolory generowane na matrycy ZE550ML wydają się być bledsze i mniej nasycone. Widać, że to tańsza matryca, przeznaczona do standardowego modelu. Jeżeli chodzi o jakość obrazów wyświetlanych przez ZE551ML to nie można im niczego zarzucić. Kontrast jest odpowiedni, nasycenie barw naturalne, a jasność dosyć wysoka.

W warunkach targowych nie da się ocenić wydajności smartfonów, zwłaszcza, że modele, które finalnie trafią do sprzedaży, na pewno będą miały niektóre elementy zmodyfikowane. Niemniej jednak, proste operacje wykonywana na Androidzie 5.0 Lollipop z nową nakładką ZenUI wykonywało się błyskawicznie. Zenfone’y 2 będą dostępne z 1, 2 lub 4 GB pamięci RAM (w zależności od modelu). Telefony są napędzane przez 64-bitowe procesory Intel Atom Z3560/Z3580 o taktowaniu 1,8 GHz.

Warto zaznaczyć, że Asus położył duży nacisk w swoich smartfonach na funkcje fotograficzne. Ich autorski HDR w warunkach kontrolowanych (należy nałożyć na to poprawkę) sprawował się lepiej niż ten z iPhone’a 6, a funkcja wykonywania zdjęć w warunkach niedoboru światła, była porównywalna. Wszystko to w dodatku z baterią o pojemności 3000 mAh, która według zapewnień producenta, spokojnie wytrzyma na cały dzień pracy.

Najważniejsze w przypadku smartfonów Asusa są jednak ceny. Podstawowy Zenfone 2 ma kosztować 199 dol., ale najwyższy model nie będzie dużo droższy (prawdopodobnie ok. 50 dolarów). Trudno przewidzieć kiedy urządzenia trafią do sprzedaży w Polsce, być może jeszcze w pierwszym kwartale 2015 r.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CES 2015 | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy