Drony

DJI Phantom 4 wlatuje do Polski

Firma DJI wprowadza do oferty najbardziej zaawansowany w historii swojego portfolio model drona – Phantom 4. Maszyna oferuje dłuższy o 25 proc. czas lotu, tryb sportowy, opcję podążania za użytkownikiem, ale przede wszystkim potrafi omijać przeszkody, co czyni ją najbezpieczniejszą tego typu konstrukcją latającą na świecie, dzięki innowacyjnemu Obstacle Sensing System.

- Każdy kolejny model drona, który pojawia się w naszej ofercie kojarzy się z zaawansowaną innowacją, a Phantom 4 jest wręcz naszpikowany nowościami. Najważniejsza z nich to system dwóch kamer wykrywających przeszkody na trasie lotu (Obstacle Sensing System). Maszyna reaguje na zagrożenie zderzeniem odchylając się na boki lub wznosząc wyżej. Druga innowacja dotyczy trybu ActiveTrack, który polega na automatycznym podążaniu drona za obiektem po zaznaczeniu go w kadrze za pomocą dwukrotnego kliknięcia w ekran tabletu lub smartfona - wyjaśnia Dariusz Rylski, Business Development Manager w Nelro Data, firmie prowadzącej autoryzowaną dystrybucję urządzeń DJI w Polsce, Słowacji i Węgrzech.

Reklama

Phantom 4 potrafi unosić się w powietrzu nawet o 25 proc. czasu dłużej niż jego poprzednik, Phantom 3. Oznacza to 28 minut nieprzerwanego lotu, a to przekłada się aż na 5 pokonanych kilometrów przy optymalnych warunkach pogodowych i stałej prędkości. Taki wynik jest zasługą zastosowania pojemniejszej baterii, ale także liftingu obudowy drona. Nie bez znaczenia jest montaż zupełnie nowego rodzaju śmigieł wykonanych z ultralekkich tworzyw. Dzięki tym zamysłom konstruktorskim Phantom 4 jest bardziej stabilny podczas lotu i może poruszać się szybciej od swoich poprzedników. Producent określił maksymalną prędkość maszyny na 20 m/s w trybie sportowym (72 km/h), a prędkość wznoszenia to aż 6 m/s. Zintegrowany system transmisji obrazu pozwala na przesyłanie płynnego wideo bez opóźnień, a więc lepszą kontrolę nad maszyną w powietrzu. System działa w odległości do 3 km oferując jakość HD.

Warto podkreślić udoskonalenie systemu pozycjonowania wpływającego na bezpieczeństwo użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Efektywności wspomnianego systemu wzrosła o 300 proc., co pozwala na lepsze manewrowanie w obiektach zadaszonych i budynkach.

Phantom 4 tak jak poprzednik nagrywa filmy w jakości 4k przy 30 kl/s i wykonuje zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli. Ciekawą opcją jest tryb Slow Motion, który przy 120 kl/s rejestruje materiał wideo w jakości 1080p. Nie zmienił się też sprawdzony już tryb Smart Return Home, dzięki któremu maszyna automatycznie wraca do bazy, w momencie gdy czujniki wykryją wyczerpującą się baterię.

Sugerowana przez producenta cena to 6899 PLN. W Polsce Phantom 4 będzie dostępny u autoryzowanego dystrybutora marki DJI, firmie Nelro Data już od 1 kwietnia.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy