Drony

Dron z aparatem 50 MP od DJI i Hasselblad

Zaprezentowano pierwszy owoc współpracy chińskiego producenta dronów ze szwedzkim koncernem fotograficznym.


DJI to jeden z największych producentów dronów na świecie, a Hasselblad to szwedzka firma fotograficzna z ogromnymi tradycjami. Całkiem niedawno DJI wykupiło duży pakiet akcji Hasselblada i można było się spodziewać, że zaowocuje to wypuszczeniem produktów zrobionych przy współpracy tych dwóch firm. Jak ogłoszono, pierwszym takim sprzętem będzie połączenie drona MATRICE 600 (M600) z kamerą średniego formatu A5D. 

Jest to zestaw imponujący, szczególnie kiedy przyjrzymy się komponentom, które się na niego składają. M600 to zaawansowany wielowirnikowiec z sześcioma silnikami i łącznym udźwigiem 6 kg. Posiada system transmisji Lightbridge 2, który jest w stanie zapewnić płynny podgląd obrazu w jakości 1080p (60 kl/s) nawet z odległości 5 kilometrów. Dron wyposażony jest też w moduły GPS oraz IMU, a jego akumulatory są w stanie zapewnić do 35 minut ciągłego lotu. Kamera Hasselblad A5D to natomiast profesjonalny sprzęt do fotografii lotniczej, z 50-megapikselowym sensorem CMOS i bardzo lekką konstrukcją. 

"Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaoferować zestaw spełniający oczekiwania profesjonalnych fotografów, geodetów i twórców map" - powiedział Perry Oosting, CEO firmy Hasselblad. Zestaw rzeczywiście jest skierowany wyłącznie do profesjonalistów, bo jego cena kilkukrotnie przewyższa nawet najlepsze amatorskie sprzęty. W zależności od wersji, przyjdzie nam za niego zapłacić minimum 20 000 dolarów. 

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony | DJI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama