Kosmos

Astronauta wycofuje się z misji Boeing Starliner

Christopher Ferguson z NASA wycofał się z misji, która zakładała lot w kosmos w kapsule Boeinga. Dlaczego tak się stało?

Ferguson w filmie udostępnionym na Twitterze poinformował, iż nie będzie zajmował swojego miejsca wraz z dwoma kolegami podczas pierwszego, załogowego lotu testowego Boeinga - kapsuły kosmicznej Starliner CST-100. Astronauta powołał się na własne zobowiązania rodzinne.

Ferguson trzykrotnie brał udział w misjach promów kosmicznych. Tym razem ogłosił swoją decyzję jako trudną - 2021 rok ma być także ważnym momentem dla jego rodziny i sam astronauta nie chce podejmować ryzyka. Jednocześnie Ferguson zwrócił uwagę na pełne zaufanie dla pojazdu Starliner oraz osób budujących go, a także astronautów NASA którzy polecą nim w kosmos.

Reklama

Jest bardzo prawdopodobne, iż zwolnienie miejsca przez Fergusona spowoduje jego naturalne uzupełnienie przez innego, chętnego i dostępnego astronautę. NASA twierdzi, iż zarówno Boeing, jak i sami astronauci są przygotowani do misji, która ma zakończyć się tylko i wyłącznie sukcesem.

Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy zapewne wraz z czasem. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boeing | NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy