10-latek chce znaleźć lekarstwo na raka

Tanishq Abraham, 10-letni członek Mensy, ukończył właśnie szkołę średnią i udaje się na studia medyczne. Jego celem jest znalezienie lekarstwa na raka.

Chłopiec już o 6. miesiąca życia zdradzał oznaki wyższej inteligencji, kiedy to interesowały go zegary i cyfry. W wieku 2 lat Tanishq potrafił dodawać i odejmować, ale rodzice czekali aż do 4. roku życia, by potwierdzić jego IQ. Wtedy okazało się, że Tanishq znajduje się w 1 procencie najinteligentniejszych osób na świecie.

Mieszkający w USA chłopiec szybko przeskoczył pierwsza klasę, a nauki pobierał z domu. Jednocześnie realizował różne kursy, które miały pomóc mu ukończyć szkołę średnią. Obecnie młodzieniec idzie do college'u. Po jego zakończeniu chce studiować medycynę na MIT, Harvardzie lub Uniwersytecie Cornella. Tanishq chce znaleźć lek na raka, by całkowicie wyeliminować tę chorobę ze społeczeństwa.

Nauka nie jest jedyną pasją Tanishqa. Chłopiec gra na pianinie, śpiewa w chórze i intensywnie pływa. Co ciekawe, jego 8-letnia siostra również jest członkiem Mensy.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lek na raka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy