Medycyna przyszłości

25 mln dolarów od Google'a na walkę z chorobami serca

​Organizacje Google Life Sciences i Americah Heart Association (AHA) ogłosiły, że wspólnie zamierzają walczyć z chorobami serca. Gigant z Mountain View przeznaczy 25 mln dol. w ciągu najbliższych 5 lat na opracowanie nowych leków.

Całkowity koszt projektu oszacowano na 50 mln dol., a Google i AHA przeznaczą po równe kwoty na badania. Jest to niezbędne, bo choroby sercowo-naczyniowe wciąż są główną przyczyną zgonów na świecie, a tylko w nielicznych krajach wyprzedzają je nowotwory. Zgodnie z danymi AHA, z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera 17 mln osób rocznie.

Za 50 mln dol. zostanie stworzony jeden zespół badawczy, którego zadaniem będzie "głębsze zrozumienie chorób układu krążenia". Jest to największa inwestycja AHA w historii, a organizacja skupia się przede wszystkim na odkryciu przyczyn choroby wieńcowej serca. Do dyspozycji lekarzy będzie pełne wsparcie badań klinicznych, inżynierów, analityków, doradców strategicznych i naukowców różnych dyscyplin.

- Nasza firma będzie koncentrować się na poszukiwaniu leków. Nie przestaniemy, póki nie odnajdziemy specyfiku, który zagwarantuje 100-procentową skuteczność. Będziemy się bardzo starać, by mniej osób umierało na choroby serca - powiedział Andrew Conrad, szef Google Life Sciences.Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | choroby serca | kardiologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy