MWC 2015 - nowości mobilne

Sony Xperia Z4 Tablet – pierwsze wrażenia z MWC 2015

Sony zgodnie z przewidywaniami nie pokazało na targach MWC 2015 najnowszego flagowca. Jest za to najsmuklejszy tablet na świecie, wodoodporny i z odkrytym złączem micro USB. Mieliśmy okazję przyjrzeć mu się bliżej podczas pokazów w Barcelonie.

Patrząc na Z4 Tablet wcale nie ma się poczucia, że to "być albo nie być" japońskiego giganta. To nie nowa jakość w segmencie tabletów, a raczej rozszerzenie obecnego portfolio. Z4 Tablet wyraźnie podąża drogą Z3 Tablet Compact. Jest smuklejszy, lżejszy i wzbogacony o nowe funkcje. Czy ma zatem szanse rywalizować z urządzeniami Apple?

Sony Xperia Z4 Tablet to bardzo ładny i dobrze wykonany sprzęt. Obudowa tabletu została wykonana z połączenia szkła mineralnego i stali nierdzewnej, przez co sprzęt jest wytrzymały, a jednocześnie bardzo lekki (waży ok. 390 gramów). Na pokładzie znajdziemy 10,1-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 2560 na 1400 pikseli, który generuje obrazy ostre i odpowiednio nasycone. Responsywność na dotyk jest właściwa, choć praktycznie nie do odróżnienia od Z3 Tablet Compact.

Reklama

Urządzenie wyposażono w dwa głośniki stereo, które grają bardzo dobrze. Jeżeli do tabletu podłączymy słuchawki, to system dobierze najlepsze ustawienia zapewniając optymalne brzmienie. Na tablecie bardzo przyjemnie słucha się muzyki, choć raczej nie ma co oczekiwać, że zastąpi on domowy zestaw audio. Producent chwali się, że dzięki obecności technologii Hi-Res Audio, odtwarzany dźwięk jest niemal studyjnej jakości. Moim zdaniem wydaje się być to lekkie nadużycie, choć możliwe, że ucho eksperta faktycznie wychwyci muzyczne niuanse.

 Sony Xperia Z4 Tablet ma konkurować z takimi urządzeniami jak Microsoft Surface i inne hybrydy. Dlatego akcesorium polecanym do zestawu jest specjalna stacja dokująca wyposażona w fizyczną klawiaturę i klasyczny touchpad. Co ciekawe, podłączenie Z4 Tablet do stacji dokującej nie blokuje funkcjonalności dotykowego ekranu. Takie rozwiązanie pozwala tablet przemienić w laptopa w dowolnym momencie. Rozwiązanie to jest wygodne i wydaje się być niemal identyczne, co stacje dokujące z klawiaturami stosowane przez konkurencję.

Nowy tablet Sony ma certyfikat bezpieczeństwa IP68, który chroni przed kurzem i wodą. Co więcej, jest to pierwsze wodoodporne urządzenie na rynku, które ma nieosłonięty port USB. Z tabletem możemy pływać, a po wynurzeniu i tak bez problemu będzie on działał.

Sony Xperia Z4 Tablet pojawi się na polskim rynku w czerwcu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | Tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama