Tablet, telefon i notebook na komunię

Eee Pad Transformer - tablet z klawiaturą

Sprawdzamy jedyny oficjalnie dostępny na polskim rynku tablet ze specjalną klawiaturą - Eee Pad Transformer. Jak sprawuje się w praktyce?

Na rynku za kilka tygodni pojawi się kilka tabletów z Androidem. Prawdziwa inwazja. Jednak na dzień dzisiejszy prawdziwą gwiazdą okazuje się być tablet Eee Pad Transformer, który dodatkowo wyposażono w specjalną klawiaturę, działającą tak samo, jak w każdym przeciętnym netbooku.

Kilka faktów

Sprzęt został wykonany z wytrzymałego, odpornego na zadrapania szkła panel IPS pozwala na oglądanie multimediów nawet pod kątem 178 stopni. Zastosowany w urządzeniu panel zapewnia dużą klarowność obrazu i gamę barw większą nawet o 50 proc. w porównaniu z innymi tabletami dostępnymi na rynku.

Cyfrowe kamery umieszczone z tyłu (rozdzielczość 5 MP) i z przodu tabletu (rozdzielczość 1,2 MP umożliwiają robienie zdjęć i kręcenie filmów w jakości HD. Wbudowany mini port HDMI pozwala na oglądanie filmów wysokiej rozdzielczości,. Wszystko to zamknięte zostało w urządzeniu o grubości 12,98 mm i wadze 680 g.

Reklama

Jak wspomniałem, jedną z rzeczy, która wyróżnia Transformera wśród innych tabletów dostępnych na rynku, jest opcjonalna stacja dokująca. Zapewnia ona dostęp do pełnej klawiatury QWERTY z klawiszami funkcyjnymi Androida, zmieniając tablet w netbook. Eee Pad Transformer posiada preinstalowany pakiet Polaris Office 3.0, który pozwala użytkownikom edytować różne typy dokumentów, w tym pliki tekstowe (.doc), arkusze kalkulacyjne (.xls) i prezentacje (.ppt).

Dzięki stacji dokującej sprzęt dodatkowo posiada touchpada, gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty USB i wbudowany czytnik kart SD. Dzięki temu możemy np. kopiować pliki niczym w komputerze przenośnym. Ponadto, usługa ASUS WebStorage z rocznym dostępem do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, pozwala na przetwarzanie danych w chmurze. Stacja dokująca wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 16 godzin, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.

Dodatkowo użytkownicy tabletu zostali zaopatrzeni w kilka interesujących aplikacji, takie jak MyNet, MyLibrary, MyCloud. Aplikacja MyNet obsługuje bezprzewodową, strumieniową transmisję mediów do urządzeń w sieci domowej, a zatem użytkownicy tabletu Transformer mogą odtwarzać muzykę lub wideo HD na telewizorach HD albo komputerach stacjonarnych. Aplikacja MyLibrary konsoliduje pobrane książki, magazyny i gazety w jednym profilu. MyCloud to kompletne rozwiązanie "chmurowe", które zapewnia dostęp do muzyki czy wideo z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Podsumowanie

Pad Transformer okazał się prawdziwym zaskoczeniem, i prawdopodobnie spokojnie można napisać, że jest to najlepszy tablet z Androidem 3.X na rynku. Przynajmniej w naszej ocenie. Zatem jeśli ktoś rozważa zakup tabletu z Androidem w tym momencie. To najlepszy strzał.

Tablet Asus Eee Pad Transformer w wersji bez stacji dokującej dostępny będzie w sprzedaży w Polsce pod koniec kwietnia 2011 roku. Cena urządzenia: ok. 1899 PLN. Model wyposażony w stację dokującą pojawi się w polskich sklepach w maju 2011. Cena tabletu: ok. 1999 PLN.

PLUSY

- bardzo fajna klawiatura (porty USB),

- sprawna implementacja Androida,

MINUSY

- Ekran glare

- Android 3.X to nadal rozwojowy system,

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Eee Pad | Asus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama