Ultra HD 4K

Amazon wprowadza Fire TV Stick 4K

Amazon zaprezentował Fire TV Stick 4K - nowe urządzenie streamingowe dostępne wraz z pilotem Alexa Voice Remote w cenie 49,99 dol. Całkowicie nowy Alexa Voice Remote jest również dostępny z niedawno wprowadzonym Fire TV Cube za 119,99 dol. Można go też kupić osobno za 29,99 dol.

- Wsłuchaliśmy się w potrzeby naszych klientów i postanowiliśmy zaoferować kompleksowe rozwiązanie 4K, którego oczekują, a wszystko to w kompaktowej formie sticka - powiedział Marc Whitten, wiceprezes Amazon Fire TV. - Zespół wymyślił całkowicie nową technologię antenową i połączył ją z wydajnym układem Wi-Fi 802.11ac, który pozwala na uzyskanie możliwie najlepszego strumieniowania treści UHD 4K, nawet w przeciążonych środowiskach sieciowych. Nasz nowy, czterordzeniowy procesor zapewnia szybkie i płynne wrażenia, a obsługa Dolby Vision i HDR10+ daje niesamowity obraz. Dodatkowo całkowicie nowy Alexa Voice Remote pozwala na kontrolę wrażeń rozrywkowych i używanie głosu, aby szybko znaleźć żądaną zawartość. Wystarczy po prostu powiedzieć "Find 4K movies" - czytamy w komunikacie Amazona.

Reklama

Jak informuje Amazon, Fire TV Stick 4K, o ponad 80 proc. silniejszy od obecnego Fire TV Stick, ma nowy, czterordzeniowy procesor 1,7 GHz, zapewniający szybkie przesyłanie strumieniowe, krótsze czasy ładowania i doskonałą jakość obrazu. Ponadto Fire TV Stick 4K umożliwia dostęp do obszernego katalogu treści Fire TV, w tym tysięcy tytułów UHD 4K, Dolby Vision i HDR10+.

Fire TV Stick 4K obsługuje dźwięk zarówno Dolby Vision, jak i Dolby Atmos. Aby znaleźć treści 4K, wystarczy powiedzieć, np. "Alexa, find 4K TV shows" lub "Alexa, watch Tom Clancy’s Jack Ryan". Wraz z rosnącym katalogiem treści Dolby Atmos, klienci mogą również cieszyć się wciągającym dźwiękiem po podłączeniu do kompatybilnego domowego systemu audio.

Fire TV Stick 4K zapewnia także dostęp do dziesiątek tysięcy kanałów, aplikacji i funkcji Alexy, a także ponad 500.000 filmów i odcinków seriali Fire TV. Można cieszyć się treściami z takich usług, jak Netflix, Prime Video, Hulu, Starz, Showtime, CBS All Access.

Korzystając z przeglądarek Firefox lub Amazon Silk, można odwiedzić miliony witryn, takich jak YouTube, Facebook czy Reddit. Można też słuchać utworów, list odtwarzania, stacji radiowych na żywo i podcastów za pośrednictwem usług takich jak Amazon Music, Spotify i iHeartRadio.

Fire TV Stick 4K zapewnia dostęp do telewizji na żywo, niezależnie od tego, czy używa się aplikacji do strumieniowania, takich jak Hulu i PlayStation Vue czy Prime Video Channels. Można także sparować Fire TV Stick 4K z Fire TV Recast i anteną HDTV, aby łatwo oglądać, nagrywać i odtwarzać bezpłatne programy telewizyjne w trybie over-the-air.

Wiele z aplikacji, takich jak Netflix, Prime Video, Hulu, Showtime i ESP, miało już wcześniej ulepszoną obsługę głosową Fire TV. Teraz dołączają do nich także A&E, AMC, Sony Crackle, Hallmark Movies Now, HBO Now, History, IFC, Lifetime i VH1. Można już używać Alexy do odtwarzania, przewijania do tyłu i do przodu oraz nawigowania po treściach - wszystko za pomocą głosu.

Parując Fire TV Stick 4K z urządzeniem Echo, Alexa będzie sterować treściami za pomocą głosu. Rozpoczęcie pracy jest łatwe; jeśli tylko ma się Fire TV, urządzenie Echo zostanie sparowane natychmiast po wypowiedzeniu odpowiedniego polecenia. np. "Alexa, show me comedies on Fire TV". Łącząc Bluetooth, wielokierunkową technologię podczerwieni i obsługę opartą na chmurze, zupełnie nowy pilot Alexa Voice Remote pozwala na podłączenie kompatybilnego telewizora i sprzętu AV, przełączanie wejść lub przełączanie kanałów w kablówce.

 Dodatkowo całkowicie nowy pilot Alexa Voice Remote zapewnia jeszcze większą kontrolę dzięki dedykowanym klawiszom zasilania, głośności i wyciszania, a także możliwość używania poleceń głosowych do znajdowania i kontrolowania treści. 

 Nowy pilot Alexa Voice Remote jest kompatybilny z dziesiątkami milionów urządzeń Fire TV, w tym z najnowszymi generacjami strumieniowych odtwarzaczy multimedialnych Fire TV; może kontrolować moc i głośność na dziesiątkach tysięcy telewizorów, listew dźwiękowych i sprzętu AV.

Dostępność

Fire TV Stick 4K  jest dostępny w przedsprzedaży na Amazonie za 49,99 dol. i zacznie być wysyłany 31 października w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Wielkiej Brytanii, Niemczech i Indiach pojawi się od 14 listopada. Fire TV Stick 4K jest również obecny w przedsprzedaży w Japonii i zostanie wysłany przed końcem tego roku.

Alexa Voice Remote jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży jako samodzielny pilot za 29,99 dol., a jego wysyłka rozpocznie się 31 października w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 14 listopada w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Indiach. Jest również dostępny w przedsprzedaży w Japonii - pojawi się przed końcem bieżącego roku.

Amazon Fire TV Cube z nowym pilotem Alexa Voice Remote jest dostępny w przedsprzedaży na Amazonie w Stanach Zjednoczonych za 119,99 dol. (wysyłka od 31 października).

Kwalifikujący się klienci, którzy kupują Fire TV Stick 4K w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii, otrzymają gratis 3 miesiące dostępu do Amazon Music Unlimited, czyli najwyższej oferty. 

Anita Kaźmierska 

Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy