Wirtualna rzeczywistość

Apple VR już w przyszłym roku?

Rozwiązania związane w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością są ostatnio modne. Od dawna dało się słyszeć, że także Apple pracuje nad własnymi zestawami. Choć wszyscy stawiali, że to technologia AR jest dla firmy priorytetowa, rzeczywiście może być jednak inaczej.

Jak wynika z najnowszego raportu Bloomberga, technologiczny gigant może być jednak bardziej zainteresowany wirtualną rzeczywistością niż rozszerzoną. Z artykułu możemy wyczytać, że zestaw VR od producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo mógłby ujrzeć światło dziennie już w przyszłym roku. Co więcej - raport sugeruje, że firma nie spodziewa się stworzenia hitu sprzedażowego dla każdego, a raczej bardziej niszowy zestaw, skierowany specjalnie dla programistów i bardziej zamożnych klientów.

Taki stan rzeczy podkreślają też inne źródła. Choć wiedza na temat rozwoju VR i AR w firmie Apple bazuje w większości na plotkach, stworzenie elitarnego zestawu do wirtualnej rzeczywistości, może utorować drogę dla bardziej masowo-produkowanych okularów AR.

Reklama

Przypominamy, że pierwsze informacje dotyczące gogli VR od Apple pojawiły się już w 2018 roku. Wtedy to Gene Munster - analityk Piper Jaffray - zauważył, że Apple może pracować nad własnymi zestawami VR i AR. Na bazie informacji udostępnionych w serwisie LinkedIn, Munster odkrył, że do tego zadania zostało oddelegowany zespół 141 pracowników Apple.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | VR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy