Wirtualna rzeczywistość

Możesz teraz rozmawiać ze znajomymi w VR za pomocą Messengera

Dobra wiadomość dla posiadaczy gogli do wirtualnej rzeczywistości. Wszystko wskazuje, że Facebook w końcu zintegrował swoją usługę Messenger z platformą Oculus VR.

Gogle do wirtualnej rzeczywistości, które jeszcze do niedawna stanowiły jedynie rzadki gadżet w naszych domach, obecnie stają się coraz popularniejszą formą rozrywki. Fakt ten zauważają ogromne firmy, takie jak Facebook, który niedawno postanowił zintegrować swoją flagową usługę komunikacyjną z możliwościami innowacyjnych okularów.

Od teraz posiadacze zestawu Oculus VR mogą prowadzić rozmowę za pomocą Facebook Messenger, w zupełnie nowej, cyfrowej rzeczywistości. Umożliwia ona m.in. pisanie lub wykorzystywanie funkcji zamiany głosu na tekst w dowolnym miejscu, bez zdejmowania zestawu słuchawkowego. Samych metod prowadzenia rozmowy ma być kilka - w zależności czy rozmówca także jest wyposażony w zestaw do wirtualnej rzeczywistości.

Reklama

Nowość trafi na platformę jeszcze w tym tygodniu. Będzie ona dostępna jedynie dla osób, które zalogowały się do interfejsu gogli Quest i Quest 2 za pomocą swojego konta na Facebooku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Messenger | VR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy