Reklama

SpaceX. Oceaniczny port kosmiczny wciąż w rozwoju

Elon Musk poinformował, iż port kosmiczny na starej platformie wiertniczej jest sukcesywnie rozwijany. Kiedy odbędą się z niego pierwsze starty?

Elon Musk oficjalnie poinformował, iż budowa portu kosmicznego firmy na starej platformie wiertniczej posuwa się do przodu. Projekt został oznaczony jako "Deimos" i ma zapewnić możliwość zarówno startu, jak i ponownego lądowania w przypadku rakiet amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Na początku 2021 roku SpaceX zakupiło dwie nieczynne platformy wiertnicze w pobliżu Teksasu, które mają docelowo zostać przekształcone w swoiste "pływające" platformy dla startów rakiet. W swoim wpisie na Twitterze Elon Musk potwierdził istnienie kosmosdromu i przyznał się do jego rozbudowy.

Reklama

Głównym sprzętem, który będzie operował na Daimos będzie Starship SN15 lub nowsze modele. Firma SpaceX z powodzeniem przetestowała swój statek. Następnym krokiem jest potwórzenie lotu testowego z rakietą przymocowaną do dna konstrukcji.

Elon Musk widzi przyszłość eksplorowania kosmosu w jasnych barwach. W 2021 roku miliarder powiedział jednak, że wie, że grono ludzi będzie musiało umrzeć, aby pomóc ludzkości w opuszczeniu Ziemi.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX | Elon Musk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama