Reklama

Nowa wersja Android Auto tuż za rogiem

Wszystko wskazuje, że zapowiedziana w maju tego roku, nadchodząca zmiana interfejsu w Android Auto jest coraz bliżej premiery.

Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy Reddita, którym udało się uruchomić nową wersję aplikacji na swoich samochodach. Według nich zmieniony wygląd da się ujrzeć poprzez wyczyszczenie pamięci podręcznej programu, a następnie wymuszając jego zamknięcie. Po tych czynnościach Android Auto powinien przywitać nas komunikatem o możliwości wypróbowania odświeżonej wersji.

Wszystkich zainteresowanych uspokajamy, że zmiany nie są zbyt inwazyjne. Interfejs jest identyczny z tym zaprezentowanym przez Google kilka miesięcy temu. Cały ekran jest ciemniejszy, a ikony poszczególnych funkcji wydają się lepiej wystylizowane. Poprawie uległy także czcionki, które teraz są dużo wyraźniejsze i nowy pasek nawigacyjny na którym znajdziemy przycisk aktywujący asystenta.

Reklama

Google wciąż nie podało konkretnej daty nowej wersji Android Auto. Wszystko jednak wskazuje, że stanie się to już niebawem.

Tymczasem warto przypomnieć, że popularna aplikacja łącząca telefon z samochodem od niedawna zaczęła pojawiać się w polskim sklepie Google Play. Niedostępne do tej pory Android Auto udało się już pobrać sporej liczbie osób. Czy oznacza to zbliżającą się oficjalną premierę na naszym rynku?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: android auto | Google | connected car | systemy multimedialne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy