Android Auto

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 (12:06) Aktualizacja Środa, 14 lutego 2024 (15:16)
Android Auto to aplikacja mobilna stworzona przez Google, która umożliwia bezpieczne korzystanie z aplikacji i usług Google podczas jazdy samochodem. Umożliwia sterowanie muzyką, mapami, komunikacją i innymi funkcjami za pomocą głosu lub dotyku na ekranie samochodowego systemu multimedialnego. Dzięki temu kierowcy mogą skupić się na drodze, jednocześnie korzystając z ulubionych aplikacji.
Android Auto - najważniejsze informacje
Google cały czas rozwija platformę Android Auto. /Google /materiały prasowe

Android Auto - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Nie

Co to jest Android Auto?

Android Auto to aplikacja stworzona w marcu 2015 roku przez Google. Umożliwia ona użytkownikom korzystanie z funkcji swojego telefonu w samochodzie, minimalizując rozproszenie uwagi kierowcy. 

Zadaniem platformy jest integracja funkcji telefonu z systemem multimedialnym pojazdu, zapewniając łatwiejszy dostęp do różnych aplikacji oraz usług, pozwalając tym samym na bezpieczne korzystanie z urządzeń podczas jazdy.

Jak działa Android Auto?

Do najistotniejszych funkcji Android Auto należą:

 • Nawigacja. Android Auto zapewnia intuicyjne mapy oraz nawigację. Korzysta z Google Maps lub innych aplikacji (np. Waze, Yanosika, TomTom czy Automapy).

 • Komunikacja głosowa. Użytkownicy, dzięki aplikacji Android Auto mogą obsługiwać swoje wiadomości tekstowe (SMS), ale i odpowiadać na połączenia oraz kontrolować aplikacje za pomocą poleceń głosowych, minimalizując konieczność odrywania wzroku od drogi.

 • Odtwarzanie multimediów. Android Auto ułatwia także odtwarzanie muzyki z różnych aplikacji, takich jak Spotify, Tidal czy Youtube Music. Ponadto obsługuje podcasty i audiobooki.

 • Integracja z aplikacjami. Android Auto pozwala na dostęp do różnych aplikacji, zainstalowanych na posiadanym przez użytkownika smartfonie, takich jak komunikatory (Messenger czy WhatsApp), czy aplikacje informacyjne. 

Czy Android Auto działa bezprzewodowo?

Na samym początku istnienia aplikacji, Android Auto wymagało bezpośredniego połączenia z samochodem za pomocą kabla USB. Z biegiem czasu i pojawianiem się zarówno nowszych modeli samochodów, jak i smartfonów, wprowadzono możliwość łączenia się bezprzewodowo, eliminując tym samym konieczność posiadania kabla. 

Czy Android Auto działa na iPhone'ach?

Android Auto jest zaprojektowany głównie dla systemu Android. Google pracuje jednak również nad możliwością dostępu do niektórych jego funkcji dla posiadaczy iPhone'ów.

W ramach współpracy z Apple, aplikacja jest dostępna w ograniczonym zakresie dla użytkowników systemu operacyjnego iOS.

Temat Android Auto znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Android Auto

Android Auto - Wiadomości