Google rezygnuje z aplikacji popularnej wśród kierowców

Jeden z najczęściej wybieranych przez kierowców interfejsów samochodów zniknie w formie aplikacji. Jego miejsce zajmie tryb samochodowy Asystenta Google.

O zaletach Android Auto nie trzeba przekonywać. System ten, który od lat umożliwia łatwy dostęp do Map Google czy aplikacji muzycznych bez konieczności używania telefonu, od lat jest wykorzystywany przez kierowców w trakcie jazdy. Jak jednak donosi serwis 9to5Google, niebawem interfejs ten nie będzie już dostępny w formie zewnętrznej aplikacji. Zostanie on zastąpiony trybem samochodowym Asystenta Google.

Tryb Assistant Driving został ogłoszony przez Google pierwotnie w 2019 roku - dopiero teraz zaczął się on pojawiać na wybranych sprzętach działających pod kontrolą systemu Android. Zastępuje on poprzedni interfejs, nowym - przygotowanym specjalnie w celu ułatwienia nawigowania przy pomocy samego telefonu. Sam tryb ma być zresztą stale rozwijany o nowe funkcjonalności.

Reklama

Warto także zaznaczy, że Android Auto nie znika definitywnie z rynku. Oprogramowanie wciąż będzie dostępne i wspierane w samochodowych systemach multimedialnych. Zastąpienie jego telefonicznej wersji rozwiązaniem bazującym na Asystencie Google, ma na celu uporządkowanie stosunkowo niejasnej dotychczasowej sytuacji. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy