Ważne zmiany dla kierowców - dotyczą Androida

Technologiczny gigant oficjalnie potwierdził, że udało mu się rozwiązać dwa problemy w popularnej aplikacji samochodowej.

Od pewnego czasu użytkownicy systemu Android Auto narzekali na problemy dotyczące poprawnej lokalizacji naszego samochodu. Problem dotykał przede wszystkim opcji wyszukiwania okolicznych miejsc, które nie zawsze wskazywały tego, czego byśmy się spodziewali.

Próba znalezienia najbliższych stacji benzynowych, skutkowała wyświetleniem obiektów najbliższych naszego miejsca zamieszkania, a nie faktycznej lokalizacji. Podobny stan rzecz ukazywał się oczom kierowców, chcących sprawdzić aktualną prognozę pogody w danym miejscu. Problem dotyczył tak wielu użytkowników, że na forum Reddit powstał specjalny wątek zrzeszających poszkodowanych.

Reklama

Jak się jednak okazuje, wspomniane błędy nie powinny już występować. Google oficjalnie potwierdziło, że problemy związane z lokalizacją zostały rozwiązane w najnowszej aktualizacji oprogramowania.

Przypominamy także, że jeden z najczęściej wybieranych przez kierowców interfejsów samochodów zniknie niebawem w formie aplikacji. Oprogramowanie wciąż będzie dostępne i wspierane w samochodowych systemach multimedialnych.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama