Festo zaprezentowało najnowsze wcielenie swojego niezwykłego robo-ptaka

Inżynierowie z niemieckiej firmy Festo od kilku lat zadziwiają świat swoimi oszałamiającymi projektami. Specjalizują się oni w budowaniu robotów, które są łudząco podobne do ich żywych odpowiedników.

Firma Festo zaprezentowała jedno ze swoich bionicznych dzieł podczas Światowego Kongresu Robotów w chińskim Pekinie. Jej inżynierowie postanowili stworzyć robo-ptaka w 2011 roku. Przez ostatnie lata robo-mewa była udoskonalana. SmartBird z daleka łatwo pomylić z prawdziwym stworzeniem, a to dlatego, że nie tylko łudząco jest do niego podobny, ale również bardzo realistycznie porusza się w powietrzu. Robot jest niezwykle lekki, waży zaledwie 400 gramów, potrafi samodzielnie wystartować i latać w trybie autonomicznym przez kilkadziesiąt minut.

Reklama

Chińczycy jakiś czas temu zapowiedzieli, że zaczną instalować szpiegowskie kamery Wielkiego Brata w robo-zwierzętach, a dokładnie w robo-ptakach. Pomysł ma na celu zadbanie o wygląd tamtejszych metropolii, które z każdym nowym rokiem zmieniają się w jedną wielką kamerę.

Źródło: GeekWeek.pl/Festo / Fot. Festo

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy