Oto największy na świecie załogowy mech. Zobaczcie go w akcji

Japończycy ponownie zadziwiają świat swoim wynalazkiem. Największy na świecie załogowy mech, powstał w inspiracji popularnymi w Kraju Kwitnącej Wiśnie serialami anime.

Jego pomysłodawcą i twórcą jest inżynier Masakii Nagumo, który na co dzień pracuje w firmie Sakakibara-Kikai. Specjalizuje się ona w produkcji specjalistycznych maszyn rolniczych, więc gigantyczne urządzenia są dla niego chlebem powszednim.

Nagumo zdradził, że od czasu do czasu w firmie przygotowują małe roboty dla różnych rodzimych firm na potrzeby imprez. Jednak w odróżnieniu od wielkiego mecha, tamte urządzenia raczej służą do celów rozrywkowych.

Nad załogowym mechem prace trwały ostatnie 6 lat, ale poświęcenie się opłaciło, bo maszyna zachwyca pod każdym względem. Robot ma aż 8,5 metra wysokości i waży 5 ton. Pomimo tego porusza się dość sprawnie, chociaż na razie ruchy ma trochę ograniczone.

Reklama

Kabina operatora robota znajduje się dość wysoko, bo w górnej części jego „klatki piersiowej”. Aby się tam dostać, trzeba trochę się nagimnastykować. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem specjalnych manipulatorów, które pełnią rolę egzoszkieletu. Na żywo śledzą one ruch kończyn operatora i analogicznie odtwarzają je w systemie poruszania mecha.

Twórca robota z firmy Sakakibara-Kikai nie ukrywa, że uwielbia serię anime Mobile Suit Gundam, i będzie kontynuował prace nad nim, aby jak najbardziej to możliwe był podobny do animowanych robotów. Zobaczcie tego giganta w akcji na powyższym materiale filmowym.

Źródło: GeekWeek.pl/Sakakibara-Kikai/YouTube / Fot. Sakakibara-Kikai

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy