49 lat więzienia za niezarejestrowany telefon

W Ghanie skazano człowieka na 6 miesięcy ciężkich robót za kradzież komórki. To jednak nic w porównaniu do 49 lat więzienia w Pakistanie za posiadanie kradzionego telefonu.

Taka kara ma skutecznie odstraszyć nie tylko złodziei, ale również amatorów posiadania nie zarejestrowanego telefonu.

Obywatele Pakistanu nie mogą pójść do sklepu i kupić sobie komórki na kartę, bez podania swoich danych osobowych. Wprowadzenie przepisów o obowiązku rejestracji wszystkich telefonów komórkowych doprowadziła do tego, że w październiku około 10,5 miliona komórek w Pakistanie zostało odciętych od sieci.

Mimo ograniczeń, operatorzy i dystrybutorzy komórek nadal sprzedają niezarejestrowane aparaty "spod lady". Aby ukrócić ten proceder, planowane jest wprowadzenie kar, które teoretycznie dotyczyć mają kradzionych telefonów. Haczyk jest wszak w tym, że telefon który nie został zarejestrowany, automatycznie traktowany jest jako kradziony. Kara zaś wymierzona ma być nie w złodzieja, ale posiadacza telefonu.

Reklama

49 lat więzienia będzie mogło być zamienione - wg projektu ustawy - na karę 125 tys. dol. Dla zarabiających 20 dol. miesięcznie Pakistańczyków, bardziej opłacalne (i realne) jest już chyba więzienie.

Autor: nianiaogg

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | więź | komórki | kara | telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy